۱۰۰ هزار دانش‌آموز استان تهران در جشن شکوفه‌ها شرکت کردند

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران گفت: همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید ۱۰۰ هزار دانش‌آموز پایه اول ابتدایی در شهرستان‌های استان تهران در جشن شکوفه‌ها شرکت کردند.

مسعود بهرامی در گفتگو با خبرنگار سرویس فرهنگی پایگاه خبری «تهران نیوز»، اظهار کرد: هر ساله جشن شکوفه ها یک روز قبل از اول مهر ویژه دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: مدارس ۲۱ منطقه شهرستان‌های استان تهران امروز میزبان بیش از ۱۰۰ هزار دانش‌آموز ورودی پایه اول ابتدایی بودند و از ابتدای مهر ماه هم برنامه جامع تربیتی مدارس با عنوان شهید صدرزاده ابلاغ و اجرا خواهد شد.
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران درباره برنامه‌های اتخاذ شده در خصوص پایه اول ابتدایی، افزود: با توجه به اهمیت پایه اول و تداعی یک خاطره خوب و به یاد ماندنی برای دانش‌آموزان، طرحی با عنوان معماران خشت اول جهت توانمندسازی آموزگاران برگزار شد.
بهرامی دامه داد: با توجه به سند تحول و انتظارات اولیاء در هر منطقه یک مدرسه دولتی کم برخوردار دو شیفت و شلوغ انتخاب شده و تجهیزات علمی، آموزشی و سرگرمی برای ایجاد یک کلاس بازی و یادگیری به صورت پایلوت قرار گرفته است.
وی درباره اهداف اجرای این طرح، تاکید کرد: در راستای گسترش فعالیت‌های آموزشی مبتنی بر بازی فرآیند و تدریس کلاس‌های جذاب‌تر برای دانش‌آموزان، این مدارس به صورت پایلوت به منظور کار مطالعاتی انتخاب شده و می‌توانند الگویی برای دیگر مدارس باشند.
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران خاطرنشان کردند: مدارسی که امکان برپایی چنین کلاس‌هایی در آن‌ها وجود دارد، می‌توانند در این زمینه اقدام کنند و ما نیز در اعتبارات بعدی به دنبال گسترش این موضوع در همه مدارس هستیم.
گفتنی است، امروز و به مناسبت آغاز سال تحصیلی در مقطع اول ابتدایی، جشن شکوفه‌ها در مدارس شهرستان‌های استان تهران با حضور دانش‌آموزان، اولیاء و مربیان برگزار شد.
در این جشن، دانش‌آموزان به همراه معلمان و والدین خود در فعالیت‌های مختلف از جمله بازی‌های گروهی، نقاشی و آموزش‌های هنری فعالیت داشتند و خواندن داستان‌های کودکانه و برگزاری مسابقات مختلف به همراه جایزه برای دانش‌آموزان برگزار شد.

به طور کلی این جشن برای دانش‌آموزان فرصتی است تا به تولیدات هنری و خلاقانه پرداخته و از این طریق اعتماد به نفس خود را تقویت کنند، همچنین با همکاری و تلاش معلمان، این جشن به یک تجربه‌ به یادماندنی برای همه‌ دانش‌آموزان در آغاز دوران تحصیلی آنها تبدیل خواهد بود.
انتهای خبر/

کد خبر 759387

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =