افتتاح ۳ زمین چمن مصنوعی در مدارس پیشوا

مدیر آموزش و پرورش شهرستان پیشوا گفت: در دو سال گذشته سه زمین چمن مصنوعی به مدارس پیشوا اضافه شده است.

سعید تاجیک در گفتگو با خبرنگار سرویس اجتماعی پایگاه خبری «تهران‌نیوز» با اشاره به برگزاری جشن شکوفه‌ها در مدارس شهرستان پیشوا اظهار کرد: بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز کلاس‌اولی در مدارس شهرستان پیشوا آغاز تحصیل خود را جشن گرفتند و با به صدا درآمدن زنگ «ایثار و شهادت» این دانش‌آموزان به استقبال سال تحصیلی جدید رفتند.

وی اضافه کرد: آیین استقبال کلاس‌اولی‌ها از سال تحصیلی جدید به صورت متمرکز در دبستان آیت‌الله خامنه‌ای برگزار شد و زنگ شکوفه‌ها در سایر مدارس این شهرستان هم به صدا درآمد و با مصوب شدن زنگ نماز جماعت در شورای آموزش و پرورش استان تهران امروز آیین نماز با حضور مسئولان و دانش‌آموزان برگزار شد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان پیشوا تصریح کرد: در مدرسه شادروان ملوک زندی (مقطع متوسطه اول) هم زنگ جوانه‌ها به صدا درآمد و تمامی مدارس در شرایط بسیار مساعد به استقبال مهر رفتند و آرامش در این مدارس موج می‌زند، امیدوارم شنبه هفته آینده مدارس به‌خوبی بازگشایی شوند.

تاجیک در بخش دیگری از گفتگو با خبرنگار «تهران‌نیوز» سهمیه جذب معلمان مقطع ابتدایی در شهرستان پیشوا را ۴۰ نفر عنوان کرد و متذکر شد: براساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته این تعداد برای مدارس شهرستان پیشوا در نظر گرفته شده و ممکن است این تعداد افزایش پیدا کند.

وی یادآور شد: در مقاطع متوسطه اول، دوم و هنرستان‌ها نیز تعداد هنوز مشخص نشده و مصاحبه‌ها و گزینش در حال انجام است و نتایج هم اواخر مهرماه اعلام می‌شود.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان پیشوا درباره اعمال ۴۰ درصدی معدل امتحانات نهایی داوطلبان آزمون سراسری هم گفت: براساس مصوبه اخیر تا سال ۱۴۰۶ به وزارت آموزش و پرورش فرصت دادند تا تأثیر معدل را آنجا اعمال کند، البته امسال اعمال شد، اما براساس قانون شرط معدل و نمرات اعمال شده، اما برای سال‌های آینده نمی‌توان چیزی را مشخص کرد.

تاجیک همچنین با اشاره به افزایش سرانه ورزشی مدارس شهرستان پیشوا هم بیان کرد: با پیگیری‌های مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران طرح شهید سلیمانی در مدارس شهرستان پیشوا اجرا شد و در دو سال گذشته تقریباً زمین چمن مصنوعی از دو به پنج زمین چمن افزایش پیدا کرد، یعنی سه زمین چمن مصنوعی اضافه شد.

وی تأکید کرد: ساخت و راه‌اندازی یک زمین چمن دیگر را در دستورکار داریم و عملیات اتمام دو سالن ورزشی نیمه‌کاره به دستور رئیس‌جمهور در سال گذشته انجام شد و مورد بهره‌برداری قرار گرفت و امسال هم کلنگ نخستین زورخانه دانش‌آموزی را در قالب طرح شهید سلیمانی و شهید طوقانی به مناطق اختصاص داده شده، به زمین زده شد و خوشبختانه در زمینه افزایش سرانه فضای ورزشی شهرستان پیشوا موفق بوده است.

انتهای خبر/*

کد خبر 759388

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =