تولید اولین داروی سرطان خون کشور در پارک فناوری پردیس 

در پارک فناوری پردیس علاوه بر معرفی برترین‌های پارک از ۱۲ محصول جدید پارک فناوری پردیس رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری «تهران نیوز»، بیست و یکمین اجلاس سالیانه برترین‌های پارک فناوری پردیس با معرفی محصولاتی در حوزه‌های دارویی، تجهیزات پزشکی، الکترونیک و مکاترونیک و مواد پیشرفته همراه بود که توسط فناوران پارک فناوری پردیس تولید شده‌اند.

قرص ایبروتینیب (ibrutinib) برای درمان سرطان لنفوم، فناوری ساخت نانوذرات لیپوزومال برای تولید فراورده‌های دارویی و مکمل‌های تغذیه‌ای، فناوری ساخت گرانول از گیاهان دارویی، فیلر جوشکاری فولادهای آستنیتی، کرم گیاهی Leish G۱ برای درمان بیماری سالک، میکروپیپت‌های مورد نیاز درمان ناباروری به روش ICSI، سروو موتور BLDC، دستگاه تله کاردیوگراف ۱۲ لید برای پایش مستمر بیماران قلبی، فرستنده مایع خنک تلویزیونی دیجیتال DVB-T/T۲ دو هرتی ۶ کیلو وات جهت پخش زمینیِ تلویزیونیِ دیجیتال در شهرهای بزرگ و ریپیتر ۱۰ برنامه‌ رادیویی اف ام جهت انقال پیام‌های ترافیکی یا امدادی محصولاتی بودند که با حضور دهقانی فیروزآبادی رونمایی شد.

یکی از این محصولات برتر تولید قرص ایبروتینیب( ibrutinib) محصول شرکت زیست تخمیر بود که برای اولین بار در کشور تولید می‌شود.

پاکسازی سلول‌های سرطانی از بدن بیمار

سحر بهمنی مدیرعامل این مجموعه دارویی اظهار کرد: در سال‌های اخیر قرص ایبروتینیب به عنوان درمان جایگزین درمان‌های ناموفق بیماران مبتلا به لنفوم معرفی شده است. عملکرد این قرص منجر به پاکسازی سلول‌های سرطانی از بدن بیمار خواهد شد.

بگفته وی قیمت بالا و نبود این محصول در بازار دارویی کشور، باعث شده درمان با این دارو در کشور کمتر مورد توجه باشد. شرکت دانش بنیان زیست تخمیر از شرکت‌های عضو پارک فناوری پردیس توانسته است با تولید این دارو و همچنین ایجاد خط تولید ماده موثره آن، علاوه بر رفع نیاز داخل، صرفه‌جویی ارزی ۱۰ میلیون دلاری را برای کشور به ارمغان آورد.

وی همچنین اظهار کرد: محصول تولید شده به‌زودی وارد بازار شده و بیماران می‌توانند از آن جهت درمان استفاده کنند.

مدیرعامل شرکت زیست تخمیر تصریح کرد: مشابه این دارو تنها در خارج از کشور توسط یک شرکت آمریکایی با ۶ هزار و ۵۰۰ یورو تولید می‌شود اما بیماران این دارو را با کمتر از ۱۰ درصد در داخل کشور می‌توانند تهیه کنند.

بهمنی ادامه داد: داروی فوق تا پنج سال عمر بیماران سرطانی را افزایش داده و صفر تا ۱۰۰ این پروژه از سال ۱۳۹۷ تاکنون در شرکت شروع شد و اثر بخشی آن در مقایسه با نمونه خارجی اثبات شده و تأییدهایی لازم را دارد و هم اکنون آماده عرضه است.

انتهای خبر/

کد خبر 759392

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =