ادامه راه ما رعایت حجاب شما است

در فرازی از وصیت‌نامه شهید بازگیر آمده است: پیامی دارم به تمام خواهران مکتبی و دختران اقوام که بعد از مرگ ما راهمان را که کوبنده‌تر از رزم ماست برای دشمن، یعنی حجاب خود را رعایت کنند و با حجاب و تقوای خود راهمان را ادامه دهند.

به گزارش پایگاه خبری «تهران نیوز»، شهید «سهراب بازگیر الوار» در بیستم شهریور ۱۳۴۲، در شهرستان اندیمشک به دنیا آمد. سهراب تا دوم متوسطه درس خواند سپس به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت.

وی دهم شهریور ۱۳۶۱، با سمت مسئول مخابرات، در محور کوت عبدالله به اهواز هنگام انجام مأموریت دچار سانحه رانندگی شد و به شهادت رسید. مزار او در بهشت زهرای زادگاهش واقع است.

متن وصیت‌نامه‌ شهید سهراب بازگیرالوار:

با درود فراوان به رهبر کبیر انقلاب امام خمینی و با سلام به تمام دوستان و یاران و همرزمان و با سلام به تمام اقوام و به پدر و مادر بسیار عزیز و مهربانم. پدر و مادری که در تمام طول زندگیم برای من زحمات فراوان کشیدند و اگر در تمام طول عمر ناچیزم برای راحتی آن‌ها تلاش کنم نمی‌توانم زحمات آن عزیزان را تلافی کنم.

پدر و مادر عزیز، دوستان و اقوام ناراحت نباشید که من به جبهه آمده‌ام چون راه خودم را انتخاب کرده‌ام و از خداوند بزرگ طلب شهادت دارم که اگر خداوند بزرگ و متعال این تقاضای کوچک مرا که طلب شهادت از اوست پذیرفت پیروز می‌دانم و اگر هم این تقاضای مرا نپذیرفت حتما قسمت من این بوده است.

دوستان و مادر مهربان و عزیزم، از شهادتم که بزرگترین آرزوی من بوده ناراحت نشوید بلکه خوشحال باشید که من به عنوان چهارمین شهید قوم خویش باعث افتخار شهر و دیار خود هستم. امیدوارم که با شهادت من پدر و مادر عزیزم غمی به دل راه ندهند زیرا این آرزوی من است.

پیامی دارم به تمام خواهران مکتبی و دختران اقوام که بعد از مرگ ما راهمان را که کوبنده‌تر از رزم ماست برای دشمن، یعنی حجاب خود را رعایت کنند و با حجاب و تقوای خود راهمان را ادامه دهند. التماس دعای خاص دارم از شما دوستان برای شهادت من و پیروزی رزمندگان.

در آخر از تمام آشنایان می‌خواهم که هر بدی از من دیده‌اند مرا ببخشند و حلالم کنند و از شما خواهش می‌کنم بعد از مرگ من این شعر را روی سنگ قبرم حک کنید:

به عـشق شهادت کمر بسـته‌ام من از بی ثمر ماندن خسته‌ام
شکوه و شرف در شهادت بود نه مردن به بستر که ذلت بود
به خون خفتگان جاوید زنده‌اند غــریب و همراه پایــنده‌انـد

انتهای خبر/

کد خبر 759431

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =