اجرای ۳۰۰ برنامه، هفته دفاع مقدس در ورامین

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج امام حسین (ع) شهرستان ورامین گفت: همزمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس ۳۰۰ ویژه برنامه در این شهرستان برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری «تهران نیوز»، مهدی امینی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج امام حسین (ع) شهرستان ورامین همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس در سخنران قبل از خطبه‌های نماز جمعه شهرستان اظهار کرد: در سال ۱۳۵۹ رژیم بعثی به صورت گسترده در چنین روزی به جمهوری اسلامی با هدف سرنگونی نظام نوپای جمهوری اسلامی حمله خود را آغاز کرد.

وی گفت: کشورهای جهان به دو بلوک شرقی و غربی تقسیم می‌شدند که شوروی فرو پاشید و به کشورهای کوچکتری تبدیل شد اما بلوک غرب به سرکردگی آمریکا بود که آمریکای جنایتکار رو به افول است، حضرت امام خمینی (ره) حکومت ۲۵۰۰ ساله طاغوت را سرنگون کرد و نظام مردم سالاری دینی که همان جمهوری اسلامی است برای مردم به ارمغان آورد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ورامین افزود: از پیروزی انقلاب اسلامی کشور همیشه درگیر توطته‌های و تحریم‌هایی بود که توسط آمریکای جنایتکار و استکبار جهانی بود، در ابتدای انقلاب صدام را تحریک کردند و جنگ هشت ساله دفاع مقدس را بر ما تحمیل کردند، نباید فراموش کنیم که دشمن اصلی ما آمریکای جنایتکار است.

امینی در ادامه گفت: در هشت سال دفاع مقدس با حضور مردم و جوانان غیور و شجاع در راه خدا و دفاع از خاک، ناموس این مرزو خاک و جان خود را تقدیم انقلاب کردند و به شهادت رسیدند ولی نگذاشتند حتی یک وجب از خاک کشور عزیزمان را به دست دشمن بیفتد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج امام حسین (ع) شهرستان ورامین با اشاره به فرمان ایجاد بسیج مردمی توسط امام خمینی (ره) بیان کرد: حضرت امام در ابتدای انقلاب و قبل از جنگ تحمیلی دفاع از کشور را مردمی کرد و با ایجاد بسیج مردمی شکست‌ناپذیری مردم ایران به رخ دشمنان کشیده شود.

امینی با اشاره به تاثیرات جنگ تحمیلی تصریح کرد: وحدت و انسجام بین مردم تحکیم پیدا کرد و با رهبری امام خمینی (ره) به صورت متحدد و دوراز تضادهای قومی و مذهبی در برابر دشمنان ایستادگی کردند.

وی با اشاره به برخی توطئه‌های که توسط دشمنان صورت گرفته خاطرنشان کرد: بحث قائله‌های قومی و تجزیه‌طلبی، ترور و خرابکاری، جنگ نابرابر را علیه کشور و همچنین بحث اغتشاشات خیابانی در سال‌های اخیر را به راه انداختند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج امام حسین (ع) شهرستان ورامین گفت: دشمن با دو هدف اصلی که در جنگ ترکیبی ۱۴۰۱ هم شاهد بودیم، در تلاش است مردم را در مقابل مردم قرار بدهد و دومی بحث امنیت است که دشمن با ایجاد بحران امنیت ملی ما را خدشه‌دار کند و تا کنون با عنایت خداوند با شکست مواجه شدند.

امینی در ادامه یادآور شد: ما در جنگ هشت سال دفاع مقدس حتی نمی‌توانستیم سیم خاردار تولید کنیم ولی الحمدلله الان به مرحله‌ای از قدرت رسیدیم که می‌توانیم انواع موشک‌ها را تولید کنیم و برتری هوایی دشمن که آمریکای جنایتکار است به چالش بکشیم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج امام حسین (ع) شهرستان ورامین در ادامه ضمن تشریح برنامه‌های هفته دفاع مقدس ورامین اظهار داشت: همزمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس ۳۰۰ ویژه برنامه در حوزه‌های مختلف از قبیل طرح سپاس، صبحگاه مشترک، نشست‌های بصیرتی و برنامه‌های فرهنگی در این شهرستان برگزار می‌شود.

امینی ادامه داد: امسال همانند سنوات گذشته یادواره‌های متعدد شهدا در سطح پایگاه‌های مقاومت بسیج و مدارس اجرا می‌شود، دیدار با خانواده شهدا، گلباران مزار شهدا، آبروی محله درب منازل شهدا، ایستگاه صلواتی، مسابقات ورزشی فوتسال و فرهنگی و همچنین مسابقات موبایلی و پویش‌های مختلف در فضای مجازی پیش‌بینی شده که در سطح سپاه و پایگاه‌های مقاومت بسیج اجرا خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: طی هشت سال دفاع مقدس به دنیا ثابت کردیم که محکم و استوار در راه این انقلاب، اسلام و قرآن ایستاده‌ایم و درباره زورگویی‌ها و زیاده‌خواهی مستکبرین سر تعظیم خم نکردیم و نخواهیم کرد.

پایان خبر/

کد خبر 759446

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =