تحریف حقایق جنگ تحمیلی از اهداف دشمنان است

امام جمعه باقرشهر و کهریزک گفت: در جنگ روایت‌ها علیه ایران انقلابی که بخشی از جنگ نرم استکبار است، بر اساس برخی شواهد ۵۰ پروژه مهم در دستور کار اتاق جنگ نرم دشمن قرار گرفته است که یکی از مهمترین پروژه‌ها تحریف وقایع و حقایق جنگ هشت ساله است. 

به گزارش پایگاه خبری «تهران نیوز»، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالعلی استیری امام جمعه باقرشهر و کهریزک در خطبه‌های امروز نماز جمعه گفت: ابتدا یاد و خاطره امام راحل (ره) و شهدای گرانقدر که عزت و امنیت امروز ایران اسلامی حاصل مجاهدت‌های آن‌هاست را گرامی می‌داریم و به روح بلند آن‌ها درود می‌فرستیم.

وی ادامه داد: جامعه امروز جامعه‌ای است که مرتب می‌خواهد از محیطش اطلاعات داشته باشد تا بتواند تصمیم بگیرد لذا از مهمترین مسائل امروز عالم رسانه روایت و روایتگری است، آن هم به‌خاطر جنگ روایتی است که در عالم وجود دارد.

امام جمعه باقرشهر و کهریزک تاکید داشت: در جنگ روایت‌ها علیه ایران انقلابی که بخشی از جنگ نرم استکبار است، براساس برخی شواهد ۵۰ پروژه مهم در دستور کار اتاق جنگ نرم دشمن قرار گرفته است که یکی از مهمترین پروژه‌ها تحریف وقایع و حقایق جنگ هشت ساله است.

حجت‌الاسلام استیری افزود: درسال‌های اخیر طیف گسترده‌ای از ضد روایت‌ها در بستر رسانه‌های داخلی و خارجی تولید شده که هویت این حماسه باشکوه را نشانه گرفته است.

وی اظهار داشت: دشمنان تلاش می‌کنند تصویری از جنگ ارائه کنند که از اساس هیچ تطابقی با واقعیت ندارد؛ سعی می‌کنند در بازه زمانی میان‌مدت و درازمدت، اعتبار ارزشی دفاع مقدس را خدشه‌دار کنند و آن را روایتی ساختگی از سوی حاکمیت و نظام جمهوری اسلامی جلوه دهند.

امام جمعه بخش کهریزک تصریح کرد: درباره دفاع مقدس باید یک جهاد تبیینِ هدفمند شکل بگیرد؛ جنگ هشت ساله جنگ میان دو کشور ایران و عراق نبود، جنگ عربی–فارسی نبود بلکه جنگی بود که از سوی نظام قبیله‌ای حاکم بر عراق یعنی نظام بعثی با حمایت کشورهای عربی و غربی و با هدف مهار ظرفیت بالای دو ملت و دفع تهدید آن برای آمریکا، رژیم صهیونیستی و ارتجاع عربی! بر دو ملت عراق و ایران تحمیل شده بود.

حجت‌الاسلام استیری افزود: بنابراین در بیان خاطرات جنگ یا تحلیل آن باید روی حزب بعث، صدام حسین، بعثی‌ها و تعابیری از این قبیل تمرکز شود و از به‌کاربردن تعابیری که دو ملت را روبروی هم قرار می‌دهد پرهیز گردد.

وی گفت: امروز رسانه‌های مغرض روایتی را ارائه می‌دهند مبنی بر پشیمانی از جنگ، آن‌هم با بهره‌گیری از چهره‌های معدود پشیمان و نادم، تا بدین طریق در حقانیت جبهه دفاع‌کننده و مظلوم تشکیک ایجاد نمایند.

امام جمعه بخش کهریزک ادامه داد: این درحالی است که ما در مقام دفاع بودیم نه در مقام تجاوز! در تاریخ امکان ندارد نمونه‌ای یافت که مدافعی غیرتمند و عزیز، از دفاع از ارزش‌ها، ناموس و خاک خود، پشیمان شده باشد.

حجت‌الاسلام استیری تاکید داشت: به نظر می‌رسد بعد از ۳۵ سال از پایان دفاع مقدس، امروز بیش از هر چیزی ضرورت ایجاب می‌کند آرشیو مکتوب و رسانه‌ای جنگ تحمیلی در اختیار پژوهشگران و مردم و به‌ویژه نسل جدید قرار بگیرد.

وی ادامه داد: این یکی از بهترین و لازم‌ترین اقدامات برای بازسازی معنوی، روحی و عملی نسل جدید است خصوصاً در شرایط فعلی و عملیات روانی و رسانه‌ای حداکثری دشمن که شاهد هستیم.

امام جمعه بخش کهریزک خاطرنشان کرد: دفاع مقدس نشان داد که اگر ملت و مسئولان با هم یک‌دل و یک‌صدا باشند، می‌توان با دستان خالی هم بر دشمنان غلبه کرد و این موضوع را باید با مستندات به نسل جوان منتقل کرد.

حجت‌الاسلام استیری مطرح نمود: از تلاش‌های ریاست محترم ‌جمهور برای دفاع از حقوق ملت ایران و تبیین مواضع حقیقت‌طلبانه جمهوری اسلامی در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد و همچنین مصاحبه‌ها و دیدارهایی که انجام دادند تشکر می‌کنیم.

وی افزود: رئیس جمهور دست پر در این نشست شرکت کردند و در سخنرانی هم به نکاتی پرداختند که بسیار با اهمیت بود؛ صحبت‌های وی به خوبی خطوط اصلی را مشخص می‌کند و در دنیا اثر می‌گذارد و این سخنرانی نظر بسیاری از رسانه‌های خارجی را به خود جلب کرد.

خطیب جمعه باقرشهر و کهریزک اظهار داشت: با توجه به اینکه رسانه‌های خارجی به خصوص رسانه‌های غربی اخبار ایران را درست منتقل نمی‌کنند، حضور مسئولان جمهوری اسلامی در مجامع بین‌المللی سبب می شود تا یک‌سری اخبار به طور مستقیم در جوامع دیگر پخش شود.

حجت‌الاسلام استیری افزود: سرویس‌های امنیتی بیگانه از کشور ما اطلاع دارند و واقعیت قدرت جمهوری اسلامی ایران را درک کرده‌اند اما سانسور آن‌ها اجازه نمی‌دهد مردم سایر کشورها از ماهیت اصلی جمهوری اسلامی اطلاع پیدا کنند؛ استفاده از این چنین فرصت‌هایی باعث برهم خوردن طراحی‌های ظالمانه دشمنان می‌شود.

انتهای خبر/*

کد خبر 759449

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =