۱۶.۵ میلیون دانش‌آموز سال تحصیلی را آغاز کردند

وزیر آموزش و پرورش گفت: امروز و با بازگشایی مدارس، ۱۶.۵ میلیون دانش‌آموز سال تحصیلی جدید را آغاز کردند.

به گزارش پایگاه خبری «تهران نیوز»، رضامراد صحرایی صبح امروز در آئین بازگشایی مدارس در شهرستان بهارستان، اظهار کرد: امروز بیش از ۱۶.۵ دانش‌آموز سال تحصیلی جدید را در بیش از یکصد هزار مدرسه دولتی، قریب به ۲۰ هزار مدرسه غیردولتی و بیش از سه هزار کانون فرهنگی، تربیتی، آموزشی و پرورشی آغاز می‌کنند.
وی خاطرنشان کرد: ۸ میلیون و ۱۵۰ هزار دانش‌آموز دختر و حدود ۸.۵ میلیون دانش‌آموزان پسر امروز و با آغاز سال تحصیلی در مقاطع ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم به مدرسه می‌روند.
وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: قریب به ۶۰۰ هزار دانش‌آموز اتباع به عنوان مهمانان مدارس ایرانی به تحصیل علم و دانش می‌پردازند.
صحرایی فراهم آمدن امکان تحصیل برای دانش‌آموزان اتباع و محروم نماندن آن‌ها از علم‌آموزی را افتخاری برای نظام جمهوری اسلامی ایران دانست.
وی ادامه داد: کادر آموزشی شامل حدود یک میلیون معلم، مدیر، معاون مدرسه و کارکنان آموزش و پرورش در کنار جامعه دانش‌آموزی کشور به امر مهم تعلیم و تربیت می‌پردازند.
وزیر آموزش و پرورش همچنین با اشاره به جامعه آماری بالای دانش‌آموزی، امروز را روز تولد دوباره امید و آینده در کشور خواند.
انتهای خبر/

کد خبر 759464

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =