معلمان سطح علمی دانش‌آموزان را ارتقاء دهند

رئیس‌جمهور گفت: معلمان در راستای افزایش و ارتقاء سطح علمی دانش‌آموزان تلاش مضاعفی داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری «تهران نیوز»، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان صبح امروز در مراسم آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ در شهرستان بهارستان، اظهار کرد: اهمیت آموزش‌ و پرورش از این جهت است که دارد نیروسازی، کادر سازی و هویت‌سازی می ‌کند.

وی بیان کرد: آینده دست کسانی است که امروز در آموزش و پرورش ساخته می‌شوند، آینده‌سازان کشور در این مدارس ساخته می‌شود، انجام این ماموریت مهم در گرو دستان توانای مدیران و با محوریت معلمان است. معلم، شخصیتی است که بچه از او الگو می‌گیرد، هم الگوی علمی است و هم الگوی عملی است.

رئیس‌جمهور ادامه داد: آینده دست نیروهایی است که امروز در آموزش و پرورش آموزش می‌بینند، آینده‌ کشور در مدارس در حال ساخته شدن است و به همین دلیل آموزش و پرورش خیلی اهمیت دارد.

آیت‌الله رئیسی خاطرنشان کرد: انجام این ماموریت مهم در گرو دستان توانای مدیران با محوریت معلمان است، معلم شخصیتی است که بچه از او الگوی علمی و عملی می‌گیرد. معلمان جایگاه رفیعی دارند.

وی با بیان این‌که اهمیت به جایگاه معلم و تعلیم و تربیت بسیار مهم است، ادامه داد: شغل انبیاء و اولیاء است، معلمان قدر خود را در جایگاه تعلیم و تربیت بدانند، منزلت و شأن آنان والا است، خودشان باید این شأن را حفظ کنند و دیگران هم به این منزلت باید توجه داشته باشند.

رئیس‌جمهور افزود: بچه‌ها هم به معلمان‌شان توجه دارند، علم‌افزایی و معرفت‌افزایی معلمان بسیار اهمیت دارد. معلمان باید جایگاه خود در این امور با به نحوی ارتقاء دهند که همواره برای دانش‌آموزان الگو باشند.

آیت‌الله رئیسی بیان کرد: سال گذشته بر افزایش بهره‌وری در آموزش و پرورش تاکید کردم، امسال هم بر این مهم تاکید می‌کنم و از مدیران و معلمان می خواهیم برای افزایش سطح علمی دانش آموزان تلاش کنند.

وی تاکید کرد: برای افزایش سطح علمی ملاک را صرفأ امتحانات مدارس قرار ندهید.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه پاسخ دادن به سوال مهر از سوی دانش‌آموزان کافی نیست و آنها باید در روایت پیشرفت‌های کشور به شهر و کشور خود نیز مشارکت داشته باشند، تصریح کرد: دانش‌آموزان در کنار روایت پیشرفت‌های شهر، روستا و استان محل زندگی خود در قالب پویش مهر، همچنین می‌توانند برای بهبود شرایط آموزش و پرورش و دیگر عرصه‌های کشور پیشنهادات خود را ارائه دهند و با دولت در ساختن کشور مشارکت کنند.

رئیسی با تاکید بر اینکه نگاه و توجه دانش‌آموزان به پیشرفت‌های شهر و روستا و استان محل زندگی‌شان موجب ایجاد احساس مسئولیت آنها در ساختن کشور می‌شود، تصریح کرد: خواست من از والدین دانش‌آموزان عزیز آن است که ارتباطات خود را با کانون مدرسه حفظ کنند چرا که رها کردن بدون نظارت دانش‌آموزان در جامعه آنها را در معرض سوءاستفاده رهزنان فکر و اخلاق قرار می‌دهد.

وی تاکید کرد: مشارکت کانون خانواده و کانون مدرسه در تربیت دانش‌آموزان بسیار با اهمیت است و منجر به شکل‌گیری هویت ایرانی- اسلامی می‌شود.

رئیس‌جمهور همچنین با تاکید بر توجه ویژه به موضوع مهم افزایش بهره‌وری در مجموعه وزارت آموزش و پرورش خطاب به مدیران و مسئولان این وزارتخانه گفت: بنده در سال گذشته توجه به موضوع افزایش بهره‌وری را مطرح کردم و امسال نیز تاکید مضاعف دارم که مدیران و مسئولان وزارت آموزش و پرورش در مسیر افزایش بهره‌وری به عنوان یک مسئله مهم و محوری تلاش و از نیروها و امکانات برای رشد و تعلیم و تربیت دانش‌آموزان به بهترین وجه استفاده کنند.

آیت‌الله رئیسی در ادامه معلمان را در زمره افتخارات کشور دانست و با تقدیر از توجه آنها به ارتقای سطح علم و دانش دانش‌آموزان تصریح کرد: صرف کار شکلی در مدرسه و گرفتن امتحان در آخر فصل کفایت نمی‌کند و معلمان باید در قیاس شهر، استان و کشور سطح نمرات و همچنین دانشِ دانش‌آموزان را به صورت توامان ارتقاء دهند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که با تلاش دولت و همت معلمان، مدیران و مسئولان آموزش و پرورش در پایان سال کارنامه‌ای درخشان در عرصه آموزش و پرورش نزد ملت ایران، رهبری معظم انقلاب اسلامی و در پیشگاه خداوند متعال رقم بخورد.

انتهای خبر/

کد خبر 759469

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =