ابلاغیه وزارت علوم درباره تسهیل ارائه مجوز نشریات دانشجویی

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم از ابلاغ حکم وزارت علوم به دانشگاه‌ها برای تسهیل شدن ارائه مجوز نشریات دانشجویی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری «تهران نیوز»، عبدالحسین کلانتری معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نشریات دانشجویی را یکی از اولویت‌های وزارت علوم در حوزه فرهنگی برشمرد و گفت: نگارش بر گفتار فضل دارد و فرصتی را برای تصحیح خطاهای انسان فراهم کرده و عقلانیت را افزایش می‌دهد، بنابراین ما سعی داریم مجموعه‌های نشریاتی کشور را تقویت کنیم.

وی افزود: حکمی را به دانشگاه‌ها ابلاغ کردیم که در ارائه مجوز نشریات دانشجویی راحت‌تر عمل کنند تا فضای نقد و گفتگو را به عرصه قلم بکشانیم.

کلانتری گفت: نشریات دانشجویی یک فعالیت حرفه‌ای نیست و بیشتر جنبه آماتور دارد که دانشجویان در حوزه علاقه خودشان دست به قلم شوند و سعی می‌کنند چیزی را به آن رسیده‌اند و نظام ادراکی خود را به قلم بکشانند.

کلانتری با بیان اینکه هویت دانشجو در کار جمعی است، اظهار داشت: در مجموعه‌های دانشجویی هویت دانشجویان شکل می‌گیرد و هرچقدر بتوانیم فضا را برای شناخت بهتر دانشجویان فراهم کنیم، در شکل‌گیری هویت دانشجویان موفق‌تر عمل کرده‌ایم.

* ایجاد فضای نمایشگاهی در دانشگاه‌ها

وی از برنامه‌ریزی برای ایجاد فضای نمایشگاهی در دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: در این فضا به همه دانشگاه‌ها تاکید کرده‌ایم یک فضای دانشگاهی را در دانشگاه‌ها ایجاد کنند تا مجموعه‌های دانشجویی بتوانند خودشان را معرفی کنند و دانشجویان جدید بتوانند با ذائقه خود عضو هر یک از مجموعه‌ها شده و فعالیت خود را آغاز کنند.

منبع: فارس

انتهای خبر/

کد خبر 759481

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =