برگزاری اولین جشنواره گل و گیاه در پاکدشت

فرماندار پاکدشت گفت: اولین جشنواره گل و گیاه در پاکدشت با نمایش زیبایی و تنوع گل‌ها و گیاهان، ترویج کشاورزی زینتی و دانش و انتقال تجارب در حوزه باغبانی برگزار می‌شود.

محسن اردستانی فرماندار شهرستان پاکدشت در گفتگو با پایگاه خبری «تهران نیوز»، درباره معرفی پایتخت گل و گیاه کشور اظهار کرد: اولین جشنواره گل و گیاه در پاکدشت برگزار می‌شود.

وی درباره هدف برگزاری این جشنواره، بیان داشت: با استفاده از ظرفیت‌های گردشگری شهرستان و مجاورت با محور ترانزیتی شرق کشور به ویژه در حوزه تولید محصولات کشاورزی و گل و گیاه تلاش می‌کنیم با برنامه‌ریزی هدفمند، تبدیل پاکدشت پایتخت گل ایران به منطقه نمونه گردشگری گل و گیاه عملیاتی شود.

فرماندار پاکدشت با اشاره به برگزاری هفته فرهنگی، عنوان کرد: جشنواره گل و گیاه پاکدشت همزمان با هفته فرهنگی از هشتم تا ۱۴ مهر ماه در روستای گلزار به مدت یک هفته برقرار بوده و مردم می‌توانند از این برنامه بهره‌مند شوند.

اردستانی در تشریح برنامه‌های ارائه شده، مطرح کرد: در این جشنواره ۸۰ غرفه نمایشگاهی برپا و عرضه و فروش محصولات با ۲۰ درصد تخفیف به مردم ارائه و همچنین در برخی غرفه‌ها کارگاه‌های آموزشی نگهداری گل و گیاه توسط تولیدکنندگان برگزار می‌شود.

وی درباره تأثیر برپایی این جشنواره، تأکید کرد: این رویداد در ترویج کشاورزی زینتی و افزایش آگاهی عمومی در حوزه باغبانی نقش بسزایی داشته و شرایط را برای رشد و توسعه هر چه بیشتر منطقه فراهم می‌کند.

فرماندار پاکدشت با اشاره به میزان تولید گل و گیاه در پاکدشت، خاطرنشان کرد: یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون گل شاخه بریده و ۶۰ میلیون گل ویژه گلدانی در یکهزار و ۵۰۰ هکتار گلخانه توسط تولیدکنندگان کشت و علاوه بر بازار داخلی، این تولیدات به بسیاری از کشورهای جهان نیز صادر می‌شود.

انتهای پیام/

کد خبر 759629

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =