محل تجمع معتادان در «فاز ۱ اندیشه» شهریار جمع‌آوری شد

فرمانده انتظامی شهرستان شهریار گفت: پاتوق (محل تجمع) معتادان در پل عابر پیاده ورودی فاز یک اندیشه این شهرستان توسط پلیس جمع‌آوری شد.

به گزارش پایگاه خبری «تهران نیوز»، پیمان فتاحی روز چهارشنبه در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی تماس‌های مردمی با مرکز ۱۱۰ و پخش گزارش تصویری در فضای مجازی مبنی بر اینکه تعدادی معتاد متجاهر در پل عابر پیاده ورودی فاز یک اندیشه که محل تردد تعداد زیادی از مردم است؛ به نصب چادر و پاتوق اقدام کرده‌اند، مأموران کلانتری فاز یک اندیشه در محل حاضر شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان شهریار افزود: با حضور مأموران در صحنه و دریافت دستور قضائی و با همکاری شهرداری نسبت به مطالبات شهروندان پاسخ داده شد و پاتوق معتادین از پل عابر پیاده جمع‌آوری و سه نفر نیز جهت ترک اعتیاد و درمان تحویل کمپ‌های مجاز شدند.

معتاد متجاهر کیست؟

محل تجمع معتادان در «فاز ۱ اندیشه» شهریار جمع‌آوری شد

متجاهر هم به معتادی گفته می‌شود که به صورت آشکارا مواد مخدر مصرف می‌کند و این افراد با وجود بسترهای لازم برای درمان و حتی حمایت‌های خانواده و دولت حاضر به ترک کردن اعتیاد خود نیستند.

معتادانی که در اماکن عمومی اقدام به مصرف می‌کنند و قصدی برای ترک‌کردن ندارند طبق قانون مبارزه با مواد مخدر مجرم هستند و باید به مراکز ترک اجباری برده شوند. ماده ۱۵ قانون مبارزه با مواد مخدر می‌گوید که معتادان مکلفند با مراجعه به مراکز مجاز دولتی، غیردولتی یا خصوصی و یا سازمان‌های مردم نهاد درمان و کاهش آسیب، اقدام به ترک اعتیاد کنند؛ بر این اساس معتادی که با مراجعه به مراکز مذکور نسبت به درمان خود اقدام و گواهی تحت درمان و کاهش آسیب دریافت کند، چنانچه تجاهر به اعتیاد نکند از تعقیب کیفری معاف می‌شود اما معتادانی که مبادرت به درمان یا ترک اعتیاد نکنند، مجرم محسوب می‌شوند.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

کد خبر 759792

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =