جلوگیری از اضافه برداشت آب در پردیس

مدیر امور منابع آب تهران و پردیس گفت: طی اقدامات صورت گرفته با تقلیل منصوبات ۹ حلقه چاه مجاز از اضافه برداشت سالانه از سفره‌های آب زیرزمینی در ۶ ماه نخست سال جاری جلوگیری شد.

به گزارش پایگاه خبری «تهران نیوز» و به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، وحید مرادی نسب روز چهارشنبه اظهار کرد: با تلاش کارشناسان حقوقی جهت دریافت دستور قضائی و همچنین اجرای آن توسط همکاران بازرسی و نظارت طی ۶ ماه سال جاری با خروج منصوبات غیرمجاز نسبت به جلوگیری از اضافه برداشت ۹ حلقه چاه مجاز پروانه‌دار از سفره‌های زیرزمینی در تهران و پردیس اقدام شد.

وی با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضائی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی خاطرنشان کرد: برداشت‌های بی‌رویه آب سبب افت سطح آب‌های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران‌ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی‌کند.

مدیر امور منابع آب تهران و پردیس اظهار داشت: این امور بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب‌های سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد کرد.

حوزه عملکرد شرکت آب منطقه‌ای تهران با وسعتی حدود ۱۹۶ هزار و ۵۰۰ کیلومترمربع از سمت شمال به کوه‌های البرز و از شرق به استان سمنان و از طرف غرب به استان قزوین و از جنوب به استان‌های قم و مرکزی محدود می‌شود که جمعیتی حدود ۱۳ میلیون و ۴۰۰ هزار نفرا را تحت پوشش دارد.

حوزه عملکرد این شرکت شامل کل استان تهران و حوزه آبریز سد لار در استان مازندران و از محدوده‌های مطالعاتی اشتهارد، قطعه چهار، هشتگرد ، تهران - کرج، ورامین دماوند، لواسانات، فیروزکوه و هومند آبسرد تشکیل شده است.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

کد خبر 759793

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =