یک واحد آلاینده تولید زغال در بهارستان تعطیل شد

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان اعلام کرد: یک واحد تولید زغال نیمه صنعتی در شهرک صنعتی بهاریه که اخطاریه‌های متعددی از این اداره دریافت کرده بود، طی هفته جاری تعطیل شد.

به گزارش پایگاه خبری «تهران نیوز» و به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، محمدعلی جودکی روز چهارشنبه اظهار داشت: علاوه بر جمع‌آوری واحد مذکور، با پیگیری‌های صورت گرفته توسط این اداره، یک واحد ذوب پلاستیک در شهرک صنعتی بهاریه و یک واحد تولید زغال فشرده صنعتی در شهرک صنعتی قلعه میر که فعالیتشان همراه با ایجاد آلودگی هوا بوده در راستای بهبود عملکرد خود نسبت به نصب و راه‌اندازی سیستم فیلتراسیون هوا اقدام کردند.

وی از اجرای گشت و پایش زیست محیطی در محورهای شهرک‌های صنعتی قلعه میر و بهاریه، شهرهای نسیم شهر و گلستان و روستای امامزاده باقر، در راستای کنترل آلودگی هوا در سطح شهرستان و برخورد با واحدهای آلاینده طی هفته جاری خبر داد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان با اشاره به آغاز فصل سرد سال و تشدید آلودگی هوا تحت تاثیر پدیده وارونگی دما و در نتیجه امکان قرارگیری در شرایط اضطرار آلودگی هوا در این روزها خاطرنشان کرد: این اداره به‌منظور برخورد با هرگونه تخلفات زیست محیطی به ویژه در زمینه آلودگی هوا، گشت و پایش‌های خود را در سطح شهرستان تشدید کرده است.

جودکی همچنین در پایان، به پایش سه مرکز معاینه فنی خودروهای سبک در شهرستان اشاره و یادآوری کرد: با توجه به پایش و بررسی صورت گرفته فعالیت هر سه مرکز مطابق با استانداردهای محیط زیستی بوده است.

بهارستان با جمعیت بیش از ۷۵۰ هزار نفر و دو بخش بوستان و گلستان در جنوب غربی استان تهران یکی از شهرستان‌های پر تراکم به لحاظ جمعیتی با کمترین وسعت جغرافیایی در کشور است.

انتهای خبر/

کد خبر 759796

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =