«صلح نوبل»؛ جایزه‌ای که به جنگ‌طلب‌ترین‌های تاریخ می‌رسد!

تاریخ جایزه صلح نوبل ثابت کرده است هر چه جنایتکارتر باشید، برای کمیته انتخاب جایزه صلح نوبل باارزش‌تر و محبوب‌تر هستید!

به گزارش پایگاه خبری «تهران نیوز»، معصومه اصطلامی، فعال رسانه‌ای در یادداشتی نوشت: این روزها خبر جایزه صلح نوبل و کسب آن توسط نرگس محمدی، فعال به اصطلاح حقوق بشری ایرانی، بسیار در رسانه‌ها منعکس شده است و سر و صدای زیادی به پا کرده است.

جایزه صلح نوبل در این روزگار تنها قسمتی از آن که حقیقت دارد اسم نوبل آن است! نه جایزه بودن آن درست است و نه صلح آن! جایزه‌ای که کاملاً بر اساس معیارهای سیاسی به افراد داده می‌شود.

این جایزه سیاسی در طول عمر خود به کسانی تعلق گرفته است که نه تنها در راستای صلح قدمی برنداشته‌اند که جان هزاران انسان را با حرف، رفتار، دستور و اقدام خود گرفته و بر آن سرپوش حقوق بشری گذاشته‌اند!

‏اسحاق رابین و شیمون پرز قصابان کودکان فلسطینی و خالقان روز نکبت از جمله کسانی هستند که این جایزه را دریافت کرده‌اند!

قرار گرفتن اسم نرگس محمدی در کنار افرادی که در سابقه جایزه صلح نوبل دریافت‌کننده آن بوده‌اند، خود نشان از فعالیت‌های او در حوزه دلخواه آفرینندگان صلح نوبل دارد.

اگر شما نرگس محمدی را نشناسید، با گرفتن این جایزه کاملاً می‌توانید حدس بزنید او چه اقداماتی را انجام داده که نامزد و در نهایت کاسب جایزه صلح نوبل شده است.

نرگس محمدی یکی از فعالان ضدحکومتی در فتنه سال ۸۸ بوده است، با آغاز فعالیت او حمایت تام و تمام آمریکا و نوچه‌های آمریکایی نیز آغاز شد، در سال‌های گذشته اقداماتی در راستای مواضع خود همچون «لزوم گذار از حکومت جمهوری اسلامی» و همچنین «تحریم انتخابات» انجام داده است.

او کسی است که حکومت جمهوری اسلامی ایران را «اصلاح‌ناپذیر» دانسته و خواستار برگزاری همه‌پرسی تحت نظارت سازمان ملل متحد بوده است! فقط باید پرسید چه کسی به او صلاحیت داده است که حکومت مورد پذیرش و حمایت اکثریت جامعه ایرانی را اصلاح‌ناپذیر می‌داند؟

او در این سال‌های اخیر برای لغو مجازات اعدام در ایران تلاش کرده است؛ اعدام برای افرادی که داعش‌گونه جوانان این مملکت را سلاخی کردند، شهیدانی همچون آرمان علی‌وردی، روح‌الله عجمیان و ... چه کردند که باید اینطور وحشیانه مورد حمله افرادی قرار بگیرند که همچون نرگس محمدی آن‌ها را تشویق و ترغیب به انجام چنین جنایت‌هایی کردند؟ آیا اینها بشر نبودند که حقوق داشته باشند؟

این افراد عقایدی داشتند، مادر و پدری داشتند که برای آن‌ها عزیز بودند! شما که نام فعالیت‌های خود را فعالیت حقوق بشر می‌گذارید، بگویید چرا آرمان علی‌وردی یا روح‌الله عجمیان یا صدها جوان این مرز و بوم باید با رفتار ضد حقوق بشری شهید شوند؟

دبیر کمیته جایزه نوبل در پیام خود که با عبارت «زن، زندگی، آزادی» شعار اغتشاشات ۱۴۰۱ ایران اسلامی شروع شده‌، گفته است این جایزه به پاس مبارزه نرگس محمدی علیه «سرکوب زنان در ایران» و تلاش او در راستای «ارتقاء حقوق بشر و آزادی برای همگان» داده می‌شود!

زنان در ایران سرکوب می‌شوند که ۶۱ درصد قبولی‌های آزمون دانشگاه‌های کشور متعلق به دختران است! بله، زنان در ایران سرکوب می‌شوند که نیمی از مدال‌های بازی‌های آسیایی هانگژو ۲۰۲۲ متعلق به زنان است!

زنان در ایران سرکوب می‌شوند که رکوردهای بی‌نظیر در حوزه‌های علمی، ورزشی و غیره از آنِ زنان و دختران این مرز و بوم است! متعجبم از اینکه چرا برای نظر خود و حقوق خود ارزش قائل هستید ولی برای مادران آرمان علی‌وردی و روح‌الله عجمیان هیچ حقی قائل نیستید؟ مگر آن‌ها زنان این سرزمین نیستند یا چون مخالف نظر شما فرزندانی را تربیت کردند، پس حقی نباید داشته باشند؟

بر سیاسی بودن این جایزه هیچ شک و تردیدی نیست، همچنان که کسانی که تاکنون این جایزه را دریافت کرده‌اند هیچ قدمی برای صلح در جهان برنداشته‌اند، اما چرا برخی در داخل ایران از اهدای این جایزه احساس غرور و افتخار می‌کنند؟

باید شرم کرد بر اینکه کسانی از ایران این جایزه را دریافت کرده‌اند که بیشترین قدم‌ها را در تضییع حقوق ایران و ایرانی در جهان برداشته‌اند، پشت سر آن‌ها ظالمانی ایستاده‌اند که خون کودکان و زنان بسیاری را در دنیا بر زمین ریخته‌اند و امروز دم از آزادی زنان ایران می‌زدند!

اسم نرگس محمدی در تاریخ در کنار جنایتکارانی قرار گرفته است که در طول سالیان سال جان میلیون‌ها انسان بی‌گناه را گرفته‌ و به واسطه آن جایزه گرفته و از سوی جنایتکارترین سازمان‌ها و کشورهای جهان تشویق و حمایت شدند.

اسم نرگس محمدی امروز در کنار اسامی افرادی قرار می‌گیرد که کثیف‌ترین فعالیت‌های ضد بشری را انجام دادند و برای هم کف زدند و هورا کشیدند! از مادر بودن خود دست کشید تا خوشایند اربابان خود باشد، تا بتواند جایزه به اصطلاح صلح نوبل را بگیرد! هر چه بیشتر ضد صلح فعالیت کنید، بیشتر به جایزه صلح نوبل نزدیک‌تر می‌شوید.

باید شرم کرد به خاطر وجود چنین زنانی که حتی برای هم‌نوعان خود نیز حقی قائل نیستند و فقط گوش به فرمان یزدیان زمانه دارند!

انتهای پیام/*

کد خبر 759891

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =