کد خبر 759975
۱۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۳
پخش فصل جدید «خانه ما» از شبکه سه

فصل جدید مستند مسابقه «خانه ما» که یک مستند در قالب مسابقه خانوادگی با موضوع سبک زندگی و خلاقیت در مدیریت هزینه‌هاست، از شبکه سه پخش خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری «تهران نیوز»، احمد شفیعی، تهیه‌کننده مسابقه مستند «خانه ما» گفت: سعی کردیم اتفاقاتی که برای این سه تا خانواده شرکت‌کننده برنامه به وجود میاد را خیلی تغییر ندهیم فقط پیرایش کنیم، این اتفاقات زندگی روزمره است با یک روایت جذاب. یعنی باید سفر بروند، مهمونی بگیرند و کسب و کار راه بندازند. این‌ها چیزهاییست که مردم هر روز در زندگی روزمره در تماس‌اند و به خاطر همین است که برنامه دلنشین و جذاب شده است.

وی افزود: گروه سازنده و کارگردان‌ها سعی می‌کنند که آن چالش و موقعیت را طراحی بکنند و تصمیمات اتفاقاتی است که رخ می‌دهد و دنبال می‌شود، این رو کارگردان باید دنبال اتفاق‌هایی باشد که می‌تواند روایت را شکل دهد.

تهیه‌کننده مسابقه مستند «خانه ما» گفت: چالش‌ها همین سه تا ماموریت اصلی برنامه است، مهمونی گرفتن با یک بودجه ثابت مشخص، سفر رفتن و راه‌اندازی کسب و کار خانوادگی. اساسا، چون برنامه، برنامه خانوادگی است نقش زن خانه یا بچه‌ها در کسب و کار و مشارکت خانودگی مهم است و به خاطر همین از همه سن و جنس مخاطب این برنامه هستند.

شفیعی گفت: کارگردان سعی می‌کند یک بسته‌بندی یا یک روایت جذابی را از تجربیاتی که این خانواده‌ها دارند روایت کند. به عنوان مثال یک خانواده اهوازی یک سبک تفریح دارد یک خانواده مازندرانی یک سبک دیگر. برنامه در واقع آداب و رسوم و سبک زندگی مردم آن منطقه را روایت می‌کند.

وی درباره انتخاب این سه خانواده و شرایط و معیارهای آنان گفت: هر خانواده که سطح تحصیل و تجربه بیشتری داشته باشند به راه حل و خلاقیت‌های بهتری در مواجه با چالش‌های زندگی می‌رسند. ما سعی می‌کنیم در انتخاب خانواده‌ها حداقل‌های حد نصاب مورد انتظار ما را داشته باشند. برای مردم مهم این است که در آن شرایط و بستر این خانواده‌ها چه خلاقیتی نشان می‌دهند و چه کسی بیشتر می‌تواند خوش بگذرونه و همکاری بهتری با سایر رقبا داشته باشند.

این تهیه‌کننده درباره فراخوان فصل سیزده هم گفت: هر سال دو تا فصل از این برنامه را پیش‌بینی کردیم که تولید کنیم درست است که پخش فصل بوشهر به تعویق افتاد، ولی همزمان شروع کردیم فراخوان فصل سیزدهم را که ان‌شاءالله قرار است در شهر سنندج تولید شود و برای پاییز امسال آماده می‌شود. شرایط خانواده‌ها ذکر شده و هر کسی که شرایط لازم را داردو علاقمند است می‌تواند ثبت‌نام کنند.

شفیعی درباره مشکلات تولید این نوع برنامه‌ها هم گفت: برنامه‌هایی که مستند یا واقع نما هستند، چون محل ضبط یا شخصیت‌ها واقعی هستند و نابازیگرند همراه کردن این‌ها همیشه چالش داشته و مشکلات خاص خودش را دارد و از طرف دیگه برنامه‌هایی که خارج از گروه‌های پخش تلویزیون تولید می‌شود برای جذب کنداکتور مناسب پخش با چالش‌هایی مواجه‌اند.

منبع:‌ باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای خبر/

کد خبر 759975

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =