کارگروه اشتغال استان تهران در شهرستان ورامین

برای اولین بار کارگروه اشتغال با حضور مدیران کل استان تهران به‌منظور بررسی مشکلات و موانع مربوط به ایجاد اشتغال به‌صورت تخصصی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری «تهران نیوز»، عصر امروز کارگروه اشتغال استان تهران به ریاست علی مهری معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران و با حضور درویشی فرماندار ویژه شهرستان ورامین، ویس کرمی مدیر کل اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی، بهزادی مدیر کل امور اشتغال و سرمایه‌گذاری استان تهران، فیروزی معاونت برنامه‌ریزی و توسعه و دیگر مدیران کل استان تهران و رؤسای ادارات و نهادها و بانک‌ها در شهرستان ورامین برگزار شد.

علی مهری معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران در این جلسه اظهار کرد: از سال گذشته تاکنون ۱۷ کارگروه تسهیلات شهرستانی در استان تهران تشکیل شده است و نتایج و برکات زیادی داشت .

وی افزود: برای بررسی وضعیت اشتغال در سطح استان تهران تصمیم بر این شد که کارگروه اشتغال استان را با حضور مدیران کل استان تشکیل دهیم که اولین آن در شهرستان ورامین با توجه به ظرفیت‌های موجود تشکیل شد.

معاون امور هماهنگی اقتصادی استانداری تهران بیان کرد: سال گذشته طبق برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته برای شهرستان‌ها و استان تهران تعهد اشتغالی برآورد شده است و باید دستگاه‌های اجرایی در رسیدن به این تعهد تلاش کنند.

علی مهری در پایان تاکید کرد: شهرستان ورامین مزیت زیادی در زمینه ایجاد اشتغال در موضوعات صنایع دستی، شیشه و بلور، دامداری، توسعه کشت گلخانه‌ای و... دارد و باید تمامی دستگاه‌های اجرایی در ارائه تسهیلات اشتغال‌زایی نهایت همکاری را نمایند و این فرایند را تسهیل نمایند.

شکل‌گیری اقدامات ابتکاری در ورامین برای کارآفرینان

مجید درویشی فرماندار ویژه شهرستان ورامین در این جلسه گفت: در سال گذشته تلاش زیادی در سطح شهرستان ورامین در حوزه ایجاد اشتغال در حوزه‌های مختلف انجام گرفت.

وی افزود: متأسفانه بعضی از قوانین و دستورالعمل‌ها به ویژه در بانک‌ها باعث شد نتوانیم عملکرد به صورت کامل داشته باشیم و باید در این راه تسهیلگری شود.

معاون استاندار تهران در پایان عنوان کرد: در مجموعه شهرستان ورامین اقدامات ابتکاری از جمله ایجاد صندوق نظر اشتغال با کمک خیرین شکل گرفت که برکات بسیاری برای کارآفرینان داشته است.

انتهای خبر/

کد خبر 759987

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =