عملیات «طوفان‌الاقصی»؛ رسوایی بزرگ اطلاعاتی و نظامی برای رژیم صهیونیستی

امام جمعه شهرستان فیروزکوه گفت: عملیات طوفان الاقصی واکنش طبیعی یک ملّت غیور اما مظلوم مقابل تجاوز و کشتار صهیونیست‌ها است و به فضل الهی تا نابودی کامل رژیم صهیونیستی ادامه خواهد یافت.

به گزارش «پایگاه خبری تهران‌نیوز»؛ حجت‌الاسلام حسن حیدری امام جمعه شهرستان فیروزکوه در خطبه‌های عبادی_سیاسی نمازجمعه این هفته، گفت: یکی از عوامل تضعیف بنیان خانواده، تجمل‌گرایی است؛ کسی که اهل تجمل باشد، از زندگی احساس ناخشنودی دارد و این آغازی است بر ناسازگاری و دعوا در خانه.

خطیب نمازجمعه فیروزکوه اذعان داشت: کسی که اهل قناعت و بی تکلّف باشد، از زندگی خود احساس خوشی و لذّت دارد.

وی افزود: آمار اسراف در کشور ما نسبت به کشورهای دیگر، بسیار بالا است و این در شأن ملّت بافرهنگ ایران نیست و لازم است که فرهنگ مصرف بهینه را در کشور ترویج کنیم.

حجت الاسلام حیدری در ادامه در خطبه دوم گفت: در شنبه گذشته، بعد از ۷۵ سال تجاوز و اِشغالگری، جوانان برومند مقاومت در فلسطین طوفانی برپاکردند و هیمنه پوشالی رژیم غاصب صهیونیستی را در هم شکستند.

خطیب نماز جمعه فیروزکوه عنوان کرد: عملیات «طوفان‌الاقصی» یک رسوایی بزرگ اطلاعاتی و نظامی برای رژیم صهیونیستی بود و این غافلگیری آبروی آنها را برد.

وی تصریح کرد: طوفان الاقصی، واکنش طبیعی یک ملّت غیور ولی مظلوم، در مقابل تجاوز و کشتار صهیونیست‌ها است و به فضل الهی تا نابودی کامل رژیم صهیونیستی ادامه خواهد یافت.

امام جمعه فیروزکوه تشریح کرد: امروز دنیای اسلام باید در مقابل جنایات صهیونیست‌ها و دفاع از مردم مظلوم فلسطین، در کنار هم و متحد باشند.

خطیب نماز جمعه فیروزکوه عنوان کرد: رژیم صهیونیستی تلاش میکند با تبلیغات رسانه ای و مظلوم نمایی، فاجعه انسانی در غزه رقم بزند ولی سران صهیونیستی و حامیان آنها بدانند قتل عام و کشتار مردم بی پناه غزه، بلای بزرگتری بر سر آنها خواهد آورد.

وی خاطر نشان کرد: امروز وظیفه هر مسلمان و آزادیخواه، این است که از ملّت مظلوم فلسطین حمایت کند و افّ بر کسانی که به جای حمایت از مظلوم، از ظالم صهیونیستی حمایت می‌کنند؛ شما شرف و غیرت و انسانیت خود را کجا فروخته‌اید!

حیدری گفت: برخی میگویند که تقصیر خود فلسطینی‌ها است که زمین های خود را به اسرائیلی ها فروختند و الان حقی ندارند؛ به قول معروف خود کرده را تدبیر نیست!

امام جمعه فیروزکوه افزود: در حالی که این یک دروغ بین المللی است؛ کل زمین فروخته شده تا سال ۱۹۴۸ (زمان تشکیل رژیم غاصب اسرائیل) فقط ۲ درصد سرزمین اشغالی است که آنهایی که فروختند نیز به عنوان خائن اعدام شدند؛ خیانت بزرگ توسط سازمان ملل بود که ۵۵ درصد خاک فلسطین را به اسرائیل بخشید و بقیه سرزمین هم با کشتار تصاحب شد.

وی بیان کرد: برخی می‌گویند که فلسطینی‌ها ناصبی و ضد اهل بیت(ع) هستند! چرا باید از آنها حمایت کنیم؟! در حالی که اکثر فلسطینی‌ها، از اهل سنت شافعی و محب اهل بیت علیهم‌السلام هستند؛ چندین مسجد در غزه و کرانه باختری،‌ به نام اهل بیت علیهم‌السلام نامگذاری شده است؛ آیا اگر ناصبی بودند، مسجد را به نام اهل بیت می‌گذاشتند؟!

حیدری عنوان کرد: میگویند دولت خودگردان با صهیونیست‌ها همکاری می‌کنند و چرا ما باید از آنها حمایت کنیم؟ در جواب می‌گوییم که ما از ملّت مظلوم فلسطین حمایت می‌کنیم نه از دولت و گروه خاصی؛ راهبرد و موضع رسمی ما این است که جمهوری اسلامی با هر گروه فلسطینی به میزان پایبندی آنها بر مسئله مقاومت همراهی می‌کند.

خطیب نمازجمعه فیروزکوه اذعان داشت: برخی میگویند که مردم رژیم صهیونیستی از دولت آنها جدا است و دولت کودک‌کش و جنایتکار صهیونیستی است و ما با مردم این رژیم مشکلی نداریم، در حالی که اینگونه نیست.

وی در ادامه افزود: در جواب می‌گوییم که کسانی که در سرزمین‌های اشغالی هستند سه دسته هستند: اول صهیونیست‌های مهاجر که آنجا را اشغال کرده‌اند و به رژیم صهیونیستی موجودیت داده‌اند، دوم شهرک‌نشین‌های صهیونیستی که بسیار افراطی و جنایتکار هستند و سوم یهودیان قدیمی فلسطین (۸درصد جمعیت) که ضد صهیونیست هستند.

امام جمعه فیروزکوه در ادامه گفت: بنابراین کسانی که امروز در سرزمین‌های اشغالی هستند چه زن و چه مرد، اشغالگر و متجاوز هستند و هیچ صهیونیستی در آنجا، حتی زنان غیرنظامی نیستند؛ بله ما با یهودیان دنیا مشکلی نداریم کما اینکه در ایران باهم زندگی می‌کنیم، اما با رژیم صهیونیستی مشکل داریم.

حیدری اظهار داشت: برخی می‌گویند چراغی که به خانه روا است به مسجد حرام است؛ چرا ما با این همه مشکلات اقتصادی، از محور مقاومت حمایت کنیم؟ در پاسخ می‌گوییم حمایت ما از جریان مقاومت در حقیقت دور کردن جنگ از مرزهای کشور است؛ وگرنه باید با هزینه‌های بیشتر در مرز و داخل کشور بجنگیم؛ کافی است بدانیم مبلغ خسارت مستقیم در جنگ هشت ساله تحمیلی، ۴۴۰ میلیارد دلار معادل 10برابر کل درآمدهای نفتی با ۲۴۰ هزار بشکه بود و البته صدها هزار شهید و جانباز و … .

خطیب نماز جمعه فیروزکوه افزود: کل بودجه نظامی ما ۱۲ میلیارد دلار یعنی ۵ درصد کل بودجه کشور و کمک‌های نظامی خارجی ما تنها ۳ میلیارد دلار است که در مقایسه با هزینه جنگ مستقیم چیزی نیست؛ بنابراین متحدان ما در جریان مقاومت، نان خور ما نیستند، بلکه سپر و بازوان دفاعی ما هستند؛ گذشته از اینکه دفاع از مظلوم، یک وظیفه دینی و انسانی است.

حیدری در ادامه گفت: شنبه گذشته شاهد زلزله مهیب در کشور افغانستان بودیم که منجر به کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از برادران و خواهران و خسارات زیادی شد؛ ضمن عرض تسلیت به مردم داغدیده افغانستان به‌خصوص برادران و خواهران مهاجر در ایران، با کمک‌های نقدی و غیرنقدی به کمک آنها خواهیم شتافت.

انتهای خبر/*

کد خبر 760064

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =