پیش‌بینی رگبار و احتمال تگرگ در ساعات پایانی شب

بر اساس هشدار هواشناسی در شهرستان فیروزکوه و همچنین بارش پراکنده باران، ستاد مدیریت بحران شهرستان به حالت آماده‌باش درآمد.

فرشید حسینی در گفتگو با «پایگاه خبری تهران نیوز»، در خصوص وضعیت آب‌وهوایی شهرستان فیروزکوه، گفت: بر اساس بررسی نقشه‌های پیش‌یابی و تحلیل الگوهای همدیدی، وضعیت جوی شهرستان در شب هنگام ابری همراه با رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید و احتمال تگرگ خواهد بود که هشدارهای لازم در این باره داده شده است؛ که برای امروز سه شنبه ۲۵ مهرماه در بعضی ساعات رگبار و رعدوبرق بیشتر در ارتفاعات پیش‌بینی شده است، همچنین این وضعیت برای فردا نیز ادامه خواهد داشت.

رئیس اداره هواشناسی شهرستان فیروزکوه همچنین خاطرنشان کرد: برای روز چهارشنبه نیمه ابری و روز پنجشنبه صبح جو آرام و در بعد از ظهر ابری و در اواخر وقت نیز ابری که احتمال رگبار و رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود.

وی همچنین برای روز جمعه اشاره داشت: در روز جمعه هم در برخی ساعات رگبار و رعدوبرق خواهیم داشت که همراه با وزش باد نسبتاً شدید است؛ در ارتفاعات به دلیل کاهش محسوس دما احتمال بارش تگرگ و برف دور از انتظار نخواهد بود.

آماده‌باش ستاد مدیریت بحران فیروزکوه/پیش‌بینی رگبار و احتمال تگرگ در ساعات پایانی شب

در همین خصوص محمد حیدری‌منش، فرماندار و رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان فیروزکوه نیز در پی هشدار هواشناسی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به گسترش سامانه بارشی و بر اساس پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی و همچنین شروع و تشدید بارش‌ها در برخی مناطق شهرستان فیروزکوه، ستاد مدیریت بحران شهرستان فیروزکوه که از صبح امروز به حالت آماده باش درآمده است.

وی با اعلام وضعیت نارنجی نسبت به احتمال بالا آمدن آب رودخانه‌ها، آب گرفتگی معابر، جاری شدن آب در مسیل ها، بخصوص طی ساعات آتی شب و شرایط رگبار و رعد و برق، وزش باد و ناپایداری شدید، بالا آمدن آب رودخانه ها و احتمال سیلابی شدن هشدار داد.

فرماندار شهرستان فیروزکوه در ادامه ضمن توصیه در خصوص عدم توقف در حاشیه رودخانه‌ها و بستر مسیل‌ها، افزود: تاکنون مشکلی گزارش نشده است و از همه شهروندان و گردشگران درخواست می‌شود، ضمن اجتناب از فعالیت‌های کوهنوردی، گردشگری و حضور در حاشیه رودخانه‌ها نسبت به ترددهای درون و برون‌شهری احتیاط لازم را داشته باشند.

انتهای پیام/*

کد خبر 760171

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =