مدارس پنج‌شنبه‌ها و جمعه‌ها باز می‌شوند

وزیر آموزش و پرورش گفت: پنج‌شنبه‌ها و جمعه‌ها مدارس را باز می‌کنیم تا پدران و پسران و نیز مادران و دختران به مدارس بروند و ورزش کنند.

به گزارش پایگاه خبری «تهران نیوز»، رضامراد صحرایی در آیین آغاز مسابقات دانش‌آموزی سراسر کشور که با حضور وزیر ورزش و جوانان برگزار شد، خطاب به دانش‌آموزان حاضر در مراسم، اظهار کرد: مدرسه را جایی کردیم تا همه ورزش کنند. پنجشنبه‌ها و جمعه‌ها مدارس را باز می‌کنیم تا پدران و پسران و نیز مادران و دختران به مدارس بروند و ورزش کنند. ان‌شاءالله وزیر ورزش نیز کمک می‌کند. امکانات در مدارس کافی نیست و باید بیشتر شود، اما همه دست به دست هم می‌دهیم تا این اتفاق رخ دهد.

وی خطاب به دانش‌آموزان افزود: رهبر معظم انقلاب به عنوان پدر این کشور به ما توصیه می‌کند که سه چیز را انجام دهیم تا عاقبت به خیر و خوشبخت شویم؛ یکی تحصیل یعنی درس‌هایتان را خوب بخوانید، دیگری تهذیب یعنی بچه‌های خوب و مثبت باشید و دیگری ورزش است.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: ما نیز در وزارت ورزش و جوانان و در وزارت آموزش و پرورش دست به دست هم دادیم تا شما در این سه کار موفق باشید. سلامتی شما مقدمه دو مورد دیگر است چرا که بچه‌هایی که ورزش می‌کنند درس را بهتر می‌فهمند، مؤدب‌تر و با اخلاق‌تر هم هستند. این‌ها با هم رابطه دارند.

صحرایی با بیان اینکه آموزش و پرورش ۶ ساحت تربیتی اعم از تربیت دینی، علمی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی و تربیت بدنی را دنبال می‌کند، توضیح داد: اگر می‌خواهیم ایران ما قوی باشد باید دانش‌آموزان قوی باشند، یعنی اگر ایران بخواهد به نقطه قوت برسد باید مدارس آن قوی شوند، اگر مدارس قوی شوند اقتصاد، فرهنگ، جامعه و... ما درست می‌شود.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی برای اجرای طرح ۱۰۰ در ۱۰۰، خاطرنشان کرد: این طرح به معنای اجرای ۱۰۰ مسابقه ورزشی در ۱۰۰ روز یعنی از اول آبان تا آخر اسفند ماه در مدارس است. در واقع مدارس ورزشگاهی برای شناسایی استعدادهای مدال‌آور برای ایران می‌شوند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای خبر/

کد خبر 760348

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =