اجلاس صلح قاهره در راستای منافع فلسطین نبود

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: کشورهای عربی و اسلامی باید سرنوشت فلسطین را به خود فلسطینی‌ها واگذار و از آنان حمایت کنند.

به گزارش پایگاه خبری «تهران نیوز»، وحید جلال‌زاده در واکنش به اجلاس صلح قاهره که بدون رسیدن به توافقی درباره مسأله فلسطین به پایان رسید، اظهار داشت: در هر نشست و اجلاسی برای رسیدن به توافقی درباره موضوع فلسطین، قطعاً باید گروه‌های فلسطینی که نماینده مردم مظلوم این کشور هستند، حضور داشته باشند. در حال حاضر غالب گروه‌های فلسطینی گزینه مقاومت و جهاد را انتخاب کرده‌اند.

وی با بیان اینکه اجلاس صلح قاهره را در راستای منافع ملت فلسطین ارزیابی نمی‌کنم، ادامه داد: زمانی که در این اجلاس، نماینده اتحادیه اروپا با تمام قدرت از رژیم صهیونیستی پشتیبانی می‌کند، چه انتظاری از نتیجه این کنفرانس می‌توانیم داشته باشیم؟

الجزایر و تونس اجلاس صلح قاهره را تحریم کردند

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خبرهایی که بنده دارم حاکی از آن است که الجزایر و تونس هم این نشست را تحریم کردند، تصریح کرد: چنین نشست‌هایی در طول سال‌های گذشته هم انجام شده است تا مسأله فلسطین را حل و فصل کنند، اما هیچکدام از این نشست‌ها منتج به نتیجه‌ای که منافع ملت فلسطین را تأمین کند، نشده است و نشان‌دهنده آن است که این مسیر کاملاً غلط و طرحی از سوی آمریکایی‌هاست و همواره قصد داشته و دارند تا «راه حل دو دولت» را به کرسی بنشانند.

جلال‌زاده تاکید کرد: مقام معظم رهبری سال‌ها پیش پیشنهادی در این موضوع مطرح فرمودند مبنی بر اینکه حل مسأله فلسطین را فقط در داخل فلسطین می‌بینیم، بنابراین کسانی‌که فلسطینی هستند اعم از مسیحی، یهودی و مسلمان حق رأی دارند و باید آینده و سرنوشت خودشان را انتخاب کنند و غیر از این هر تصمیم دیگری منجر به شکست شده و باز هم خواهد شد.

بمباران غزه متوقف شود

وی اظهار داشت: در حال حاضر باید هدف از برگزاری نشستی در این موضوع، صرفاً توقف بمباران مردم بی‌دفاع غزه و باز کردن گذرگاه رفح باشد تا کمک‌های انسان دوستانه از اقصی نقاط دنیا و جمهوری اسلامی ایران از این گذرگاه عبور کند. قطعاً اسرائیل جرأت نمی‌کند که نیروهای صلیب سرخ و هلال احمر و کمک‌های بشردوستانه را مورد حمله نظامی قرار دهد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کشورهای عربی و اسلامی باید سرنوشت فلسطین را به خود فلسطینی‌ها واگذار و از آنان حمایت کنند. نباید هیچ کشوری به جای فلسطینی‌ها و برای سرنوشت و آینده آنان تصمیم‌گیری کند.

منبع: مهر

انتهای خبر/

کد خبر 760364

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =