کد خبر 760424
۳ آبان ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۳
نتانیاهو از قدرت کنار گذاشته خواهد شد

روزنامه عبری «هاآرتص» از اجماع اعضای حزب «لیکود» برای کنار گذاشتن نتانیاهو از نخست‌وزیری، بعد از جنگ با غزه خبر داد و نوشت: با تصمیمات بدی که او گرفت، حتی هم‌حزبی‌هایش هم نمی‌توانند از عملکرد او دفاع کنند.

به گزارش پایگاه خبری «تهران نیوز»، روزنامه عبری «هاآرتص» روز سه‌شنبه، ۲۴ اکتبر در گزارش جدیدی از گسترده‌شدن مخالفت‌ها با «بنیامین نتانیاهو » نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی حتی در حزب «لیکود» خبر داد و نوشت: همه درباره رفتن او بعد از جنگ، به اجماع رسیده‌اند.

طبق گزارش پایگاه خبری «عرب۴۸»، هاآرتص در مقدمه گزارشش می‌نویسد: در ابتدای حمله دو هفته پیش حماس به اسرائیل، اعتقاد اعضای حزب لیکود این بود که نتانیاهو «تصویر پیروزی» خود را ثبت خواهد کرد تا چهره «رهبر قدرتمند» را به خودش بازگرداند.

این رروزنامه عبری ادامه داد: پس از تحولات کنونی، هم‌حزبی‌های او هم از دفاع دست کشیدند. یکی از وزرای حزب لیکود می‌گوید: «هر تصمیمی که نتانیاهو در دو سال گذشته گرفت، بد بود. از جمله طرح اصلاحات یا تضعیف قوه قضائیه که یا در موردش خود تصمیم نگرفت یا تصمیمات بدی گرفت.

هاآرتص در خصوص کنار گذاشته‌شدن نتانیاهو از قدرت هم نوشت: درباره این واقعیت که نتانیاهو پس از جنگ خواهد رفت، اتفاق نظر وجود دارد. لیکود در حال حاضر آماده می‌شود تا سر نتانیاهو را روی یک طبق بگذارد و تقدیم کند تا حزب را نجات دهد. اگر نتانیاهو درس نگیرد، دیگران به جای او تصمیم خواهند گرفت.

پیش‌تر پایگاه عبری «واللا» هم در گزارشی انتقادی از عملکرد نتانیاهو نوشته بود: نخست‌وزیر کابینه مانند سایر مقامات امنیتی تل‌آویو، هنوز به شکست‌هایش در مقابل حماس اعتراف نکرده و حتی درباره تلفات اسرائیل، اظهار نظر و یا ابراز تاسف نمی‌کند.

روزنامه صهیونیستی «معاریو» نیز روز جمعه (۲۰ اکتبر)، یک هفته پس از اغاز عملیات «طوفان الاقصی» توسط «حماس» علیه اشغالگران، با انتشار آخرین نظرسنجی در سرزمین‌های اشغالی گزارش داد: ۸۰ درصد اسرائیلی‌ها نتانیاهو را مسئول شکست و کشته‌های حمله از نوار غزه می‌دانند.

منبع: فارس

انتهای خبر/

کد خبر 760424

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =