از تهران تا تل‌آویو؛ ورق چگونه برگشت؟

دشمنانی که دیروز از رفتنی بودن جمهوری اسلامی ایران سخن گزافه می‌گفتند، امروز در حال تنفس مصنوعی به رژیم موقت و جعلی صهیونیستی هستند.

به گزارش پایگاه خبری «تهران نیوز»، فاطمه واسعی، فعال رسانه‌ای در یادداشتی نوشت: واقعه روز ۲۵ شهریور ۱۴۰۱ رخ داد، سوژه ای که شد اسم رمز یک جنگ ترکیبی علیه جمهوری اسلامی ایران، هجمه‌ها علیه ملت و حاکمیت شروع شد، اگر این رخداد هم رخ نمی‌داد، تحرکات بعدی بلوک معارض نشان می‌داد آن‌ها به دنبال بهانه‌ای دیگر برای آغاز چنین هجمه ای بودند.

رهبر انقلاب در آبان ماه سال گذشته در دیدار با دانش‌آموزان ضمن تشریح جنگ ترکیبی علیه ملت ایران بیان داشتند: اتّفاقات [اغتشاشات ۱۴۰۱] صرفاً یک اغتشاش خیابانی نبود؛ [پشت] این، برنامه‌های خیلی عمیق‌تری بود. دشمن یک جنگ ‌ترکیبی را شروع کرد؛ یک جنگ ترکیبی؛ این را بنده از روی اطّلاع به شما عرض میکنم. دشمن یعنی آمریکا، اسرائیل، بعضی از ‌قدرت‌های اروپاییِ موذی و خبیث، بعضی از گروه‌ها و گروهک‌ها، همه‌ امکاناتشان را وارد میدان کردند. همه‌ امکانات یعنی چه؟ ‌یعنی دستگاه‌های اطّلاعاتی‌شان را، دستگاه‌های رسانه‌ای‌شان را، ظرفیّت فضای مجازی‌شان را، استفاده از تجربه‌های گذشته‌شان را. ‌خب اینها در ایران تجربه دارند؛ از سال ۷۸ تجربه دارند، از ۸۸ تجربه دارند، از سال‌های بعدی تجربه دارند، آنجاها شکست خوردند، ‌از آن تجربه‌ها استفاده می‌کنند؛ آن تجربه‌ها را هم به میدان آوردند. در کشورهای دیگر هم این کارها را کرده‌اند، یک ضربه‌هایی ‌خورده‌اند، یک موفقیّت‌هایی پیدا کرده‌اند، از آن تجربه‌ها هم استفاده می‌کنند. دشمن همه‌ این ظرفیّت‌ها را در این چند هفته وارد ‌میدان کرد برای اینکه بتواند بر ملّت ایران فائق بیاید... که به معنای واقعی کلمه، ملّت توی دهنشان زد؛ ملّت ایران به معنای ‌واقعی کلمه ناکامشان کرد. ‌

همراهی بسیاری از کشورهای مدعی آزادی، از جمله انجام تحریم‌های گوناگون به بهانه های مختلف، بسیج شدن امپراطوری رسانه‌ای آمریکایی، سعودی و صهیونیستی، تلاش‌های سرویس جاسوسی کشورهای مختلف، همچنین واکنش «۳۱ سیاستمدار»، «۳۷ شخصیت‌ عرصه موسیقی»، «۶۲ نفر از شخصیت‌های سینمایی»، «۱۵ نفر از شخصیت‌های فوتبال»، «شش نفر از شخصیت‌های رشته‌های مختلف ورزشی» و «۳۲ بلاگر» از بلوک غرب از ۲۵ شهریور تا هفتم مهر ماه نسبت به وقایع ایران نشان از تلاش تمام قد جبهه استکبار برای ضربه زدن به ملت ایران داشت.

پس از گذشت یک سال از اغتشاشات سال ۱۴۰۱، با مشاهده مقاومت و اقتدار ملت ایران و البته دیپلماسی موفق دولت آیت‌الله رئیسی، ایالات متحده همزمان با سالگرد اغتشاشات اقدام به آزادسازی ۶ میلیارد دلار از منابع بلوکه شدن ایران می‌کند، آلبانی ضمن توقف فعالیت تروریستی منافقین در این کشور که نقش قابل توجهی در ناآرمی‌های سال گذشته داشتند، محدودیت‌های شدیدی را علیه این گروه تروریستی اعمال می‌کند.

همچنین عربستان سعودی با قطع حمایت‌های مالی خود از شبکه تروریستی ایران اینترنشنال و تغییر رویکرد سیاسی‌اش، منافع خود را در صلح و احترام متقابل با جمهوری اسلامی ایران می‌بیند.

مجموع این رفتارها نشان‌دهنده شکست سنگین بلوک معارض در جنگ ترکیبی علیه ملت ایران است، جنگی که سردمداران استکبار جهانی را به این توهم واداشته بود که کار نظام جمهوری اسلامی ایران تمام است، حال آنکه غافل از وضعیت امروز صهیونیست‌ها بودند، دیروز اشرار دنیا به دنبال ضربه زدن به ملت ایران بودند، اما امروز همانها در تلاش برای نجات و دادن تنفس مصنوعی به رژیم موقت صهیونیستی هستند.

بر اساس تحلیل اکثر کارشناسان نظامی، اجرای عملیات طوفان الاقصی از سوی حماس ضربه سنگین اطلاعاتی و نظامی را به پیکره رژیم جعلی صهیونیستی وارد آورده است، در حالی رژیم موقت کودک‌کُش با انجام جنایات وحشیانه متعدد از جمله حمله به بیمارستانی در غزه، کشتار کودکان و زنان، بمباران مناطق غیرنظامی و... سعی در کمرنگ جلوه دادن این شکست را دارد، اما واقعیت همان است که در حال رخ دادن است.

امروز اما همان افرادی که برای حادثه در ایران تنش ایجاد کرده و برای حقوق زنان ایران اشک تمساح می‌ریختند، در برابر موشک‌باران مردم مظلوم و مقاوم غزه سکوت کرده‌اند و حتی با عاملان جنایت در کشتار مردم مظلوم فلسطین عکس یادگاری می‌گیرند.

گویی از تهران تا تل‌آویو ورق برگشته و اندیشه‌های انسان‌دوستانه‌شان نم کشیده و فرو نشسته است، گویی تنها برای مردم ایزان دایه مهربان‌تر از مادر بودند و امروز ذره‌ای شرافت و انسانیت نداشته‌شان در برابر فجایع غیرانسانی و نسل‌کشی که در نوار غزه در حال رخ دادن است، به درد نمی‌آید، گوری که کر و کور و لال‌اند.

آن‌هایی که تا دیروز در ادعای نوع‌دوستی‌شان گریبان پاره و خود را نماد و المان انسان‌دوستی معرفی می‌کردند این روزها انگار در کُما به سر می‌برند و اصلا وجود خارجی ندارند، اما غافلند از اینکه این سنت تاریخ است که دیر یا زود پرده از حقایق برداشته و دروغگویان را روسیاه می‌کند.

انتهای پیام/*

کد خبر 760589

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =