کد خبر 760591
۹ آبان ۱۴۰۲ - ۲۳:۳۳
«دلتا فورس» و فضاحت ننگینی دیگر

فرار فضاحت‌بار نیروهای «دلتا فورس» آمریکا از نوار غزه، همان‌ها که سال‌ها پیش در صحرای طبس با رها کردن اجساد کشته‌شدگانشان گریختنده بودند، نشان داد خدای غزه همان خدای طبس است.

به گزارش پایگاه خبری «تهران نیوز»، مژگان شمس، فعال رسانه‌ای در یادداشتی نوشت: اکنون دیگر بیش از ۷۵ سال از آن «روز نکبت» می‌گذرد، ۱۵ می ۱۹۴۸ بود که گروهک‌ها و سازمان‌های جنایتکار اسرائیلی در جنایتی وحشیانه علیه ملت فلسطین، همانند آن چیزی که در طول همه سال‌های پس از آن از این غاصبان ددمنش دیده‌ایم، بخش‌هایی از سرزمین آنان را اشغال کردند.
بسیاری از فلسطینیان با اشغال سرزمین آبا و اجدادی‌شان ناگزیر به کشورهای همسایه مانند مصر، اردن، لبنان و سوریه رفتند و سال‌ها است در اردوگاه‌های آوارگان، رؤیای بازگشت و تنفس در هوای سرزمین مادری‌شان را در سر می‌پرورانند.
در طول سال‌ها و دهه‌های اشغال، رژیم جعلی و فاسد صهیونیستی از هیچ جنایتی علیه ملت مظلوم و مقاوم فلسطین دریغ نکرده است، از کشتار دسته‌جمعی تا آواره کردن و تخریب خانه و کاشانه مردم، از شکنجه زندانیان تا به آتش کشیدن مسجدالاقصی و حتی دریدن شکم‌های مادران باردار و فجایع بی‌شمار دیگری که گواه خوی حیوان‌صفتی اشغالگران است.
در همه این سال‌ها مقاومت و ایستادگی رزمندگان و ملت فلسطین ستودنی و تحسین‌برانگیز بوده و هست، آنان که با دستان خالی انتفاضه سنگ را به راه انداخته و با مشتانی گره کرده از قلوه سنگ‌هایی که در دست داشتند، رویاروی شلیک تفنگ‌ها و گلوله‌های اشغالگران ایستاده‌اند و بر این استقامت پایدارند، چرا که باور قلبی‌شان از آزادی قدس شریف و اخراج اسرائیلی‌های اشغالگر حکایت دارد.
نیروهای حماس در ادامه سال‌های مقابله با جنایات رژیم صهیونیستی و واکنش به کشتار فلسطینیان، ۱۵ مهر ماه ۱۴۰۲ (۷ اکتبر ۲۰۲۳) در عملیاتی توفنده و بی‌مانند با نام «طوفان الاقصی» ضربات مهلکی را به پیکره این رژیم وارد آوردند، به طوریکه بسیاری‌ها این عملیات را شکستی بی‌سابقه برای اسرائیلی‌ها نامیده‌اند.
در حالی صهیونیست‌ها ارتش خود را دومین ارتش قدرتمند دنیا می‌نامیدند که تجربه شکست سنگین و فضاحت‌بارشان در برابر عملیات غرورآفرین «طوفان الاقصی» به جهانیان ثابت کرد خانه عنکبوتشان چه اندازه سست‌ و بی‌بنیاد است.
اسرائیلی‌ها که از توان نظامی و ضربات کُشنده رزمندگان حماس غافلگیر شده بودند و تصاویر رسواکننده‌شان در هنگام فرار از مناطق مورد حمله رزمندگان حماس‌، هیمنه پوشالی‌شان را در هم شکست، پس از آن شکست سنگین با بمباران وسیع نوار غزه، فجایع انسانی گسترده‌ای را رقم زده و هزاران زن و کودک غیرنظامی را به خاک و خون کشیدند.
۲۵ روز است که جهان نظاره‌گر روزهای خون و حماسه‌ است، این روزها هولوکاست واقعی در فلسطین اشغالی و در برابر دیدگان دیوسیرتان به ظاهر مدافع حقوق بشر در حال رخ دادن است، تا مُهر تائید دیگری بر کارنامه سیاه و ننگین اسرائیلی‌ها و حامیان پر و پا قرص‌شان باشد، آنان که سال‌هاست انسانیت را زیر چکمه‌های سیاه و خون‌آلودشان له و لگدمال کرده‌اند.
روزهایی را سپری می‌کنیم که تماشای گوشه‌هایی اندک از فجایع انسانی در حال وقوع در غزه، قلب‌های وجدان‌های بیدار و آزادی‌خواه جهان را به درد آورده است.
جهانِ این روزها، جهان نظاره‌گر وحشت، هراس، اضطراب و گریه‌های مداوم کودکانی است که از صدای غرش موشک‌های اشغالگران قالب تهی کرده و با چشمانی گریان آغوش امن پدران و مادران شهیدشان را بهانه می‌کنند.
آمریکا که به عنوان حامی شماره یک رژیم صهیونیستی، بارها و بارها علنأ خود را پشتیبان این رژیم کودک‌کُش دانسته و این را اعلام کرده است، این بار نیز با صف‌آرایی در جبهه کفر و سیاهی، هر آنگونه که می‌تواند اقدام به تجهیز این رژیم غاصب کرده است.
اخیراً واصف عریقات از فرماندهان ارشد سابق ارتش آزادی‌بخش فلسطین، خبر مشارکت نیروهای دلتا آمریکا در حمله زمینی به غزه را افشا کرده است.
به گفته وی، در جریان حمله زمینی اخیر به باریکه غزه به بهانه یافتن محل نگهداری اسرا، کماندوهای نخبه آمریکایی موسوم به «دلتا فورس» یگان‌های مهاجم اسرائیلی را همراهی می‌کردند که در مواجهه با مقاومت متحمل ضربات سختی شده و همراه عناصر مجروحشان به داخل اراضی اشغالی فلسطین گریختند.
نیروهای دلتا آمریکا اولین بار در سال ۱۹۸۰ در صحرای طبس ایران وارد عمل شده و با فضاحت و رها کردن اجساد کشته‌شدگان خود گریختند.
آری؛ دلتا فورس این بار شکست مفتضحانه دیگری را در غزه تجربه کرد تا به همگان ثابت شود، خدای غزه همان خدای طبس است و پیروزی از آنِ مظلومان مقاومی است که جان می‌دهند، اما خاک «نه».
در سرمقاله امروز هاآرتص آمده است: نتانیاهو باید فورأ برکنار شود، هر لحظه ابقای او در نخست‌وزیری به منزله قمار بر سر آینده اسرائیل است.
آنچه می‌بینیم و می‌شنویم و بسیاری دیگر از اخباری که اسرائیلی‌ها سانسورشان می‌کنند، از یک واقعیت بزرگ خبر می‌دهد و آن از هم‌پاشیدگی و شتاب اسرائیل در مسیر اضمحلال و فروپاشی حتمی است.

انتهای خبر/

کد خبر 760591

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =