کد خبر 760884
۲۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۵
لاف جدید نتانیاهو در مورد جنگ غزه

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در حالی خواستار کنترل غزه شد که این رژیم بعد از هفت‌ دهه، نتوانسته سرزمین‌های اشغالی را برای صهیونیست‌ها امن کند.

به گزارش پایگاه خبری «تهران نیوز»، در شرایطی‌ که غزه به گورستان نظامیان رژیم صهیونیستی تبدیل شده و هر روز، تعداد بیشتری از نظامیان این رژیم توسط رزمندگان مقاومت به هلاکت می‌رسند، «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی جمعه شب در دیدار با رهبران شوراهای محلی شهرک‌های صهیونیست‌نشین در مرز غزه مدعی شد: باریکه غزه تحت کنترل ارتش خواهد ماند.

وی به شهرک‌نشینان مرز غزه که دیگر قصد بازگشت به این مناطق را ندارند، اطمینان داد که شرایط را به نحوی پیش خواهد برد که دیگر تهدیدی متوجه آن‌ها نباشد.

این مقام صهیونیست گفت: بازگرداندن امنیت و اطمینان از اینکه دیگر حماس وجود ندارد و بازنخواهد گشت، اولویت ماست.

نتانیاهو مدعی شد که بعد از نابودی حماس، اسرائیل کنترل امنیتی غزه را به دست خواهد گرفت و آن را خلع سلاح خواهد کرد تا مطمئن شود که دیگر تهدیدی برای اسرائیلی‌ها نیست.

وی، جمعه شب در دیدار با صهیونیست‌های زخمی شده در جنگ غزه نیز گفت: ما عقب‌نشینی نخواهیم کرد و متوقف نخواهیم شد و تا پیروزی، به جنگ ادامه خواهیم داد.

رژیم صهیونیستی که بیش از هفت دهه است قدس، کرانه باختری، حیفا و دیگر مناطق فلسطین را اشغال کرده، هنوز نتوانسته کنترل امنیتی این مناطق را به دست بگیرد.

تل‌آویو به عنوان مرکز رژیم صهیونیستی، با وجود حضور هزاران نظامی صهیونیست، هنوز برای صهیونیست‌ها امن نیست و هر روز تعدادی از آن‌ها در نتیجه حملات مقاومت فلسطین به هلاکت می‌رسند.

در چنین شرایطی، اظهارات نتانیاهو درباره خلع سلاح غزه و به دست گرفتن کنترل امنیت آن، چیزی بیشتر از یک شوخی نیست. مقاومت فلسطین اعلام کرده که هنوز جنگ با نظامیان صهیونیست را آغاز نکرده و غزه را به گورستان صهیونیست‌ها تبدیل خواهد کرد.

لاف جدید نتانیاهو درمورد جنگ غزه

کارشناسان نظامی معتقدند که قتل عام بیش از ۱۱ هزار فلسطینی و ورود تانک‌ها به مناطق خالی از سکنه، دستاوردی نظامی نیست و فقط یک دستاورد نمایشی برای حفظ جنگ است تا نتانیاهو بتواند در سایه آن، روزهای بیشتری در قدرت مانده و از زندان دور بماند.

در پاسخ به بیش از هفت دهه اشغالگری و ستم رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی‌ها، نیروهای مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اشغالگر قدس آغاز کردند و این رژیم برای تلافی و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و همچنان در حال بمباران این منطقه است.

در کنار اقدامات جنایت بار رژیم تل‌آویو در غزه که هر روز ابعاد بیشتری می‌یابد، حمایت غرب از رژیم صهیونیستی به بهانه دفاع از خود، عملاً چراغ سبز و مجوزی برای تل‌آویو در ادامه کشتار بی‌رحمانه کودکان و زنان فلسطینی است.

نگرانی‌های جهانی به فاجعه انسانی و کشتار بی‌ترحم مردم غزه و درخواست‌ها برای متوقف کردن ماشین کشتار رژیم اسرائیل، رو به افزایش است اما رژیم صهیونیستی همچنان بی‌وقفه بر حملات خود ادامه داده و سخنگوی ارتش این رژیم تاکید کرده که اصلاً مساله آتشبس مطرح نیست و در واقع همه برنامه‌ها و طرح‌های این رژیم برای جنگ، کشتار و ویرانی بیشتر است.

تداوم بمباران غزه و کشتار زنان و کودکان فلسطینی در حالی ادامه دارد که کشورهای غربی حامی رژیم صهیونیستی نیز تاکنون هر گونه قطعنامه آتش‌بس در شورای امنیت را وتو کرده و یا به جای تلاش برای توقف کشتار و بمباران فلسطینیان، به دنبال تصویب قطعنامه‌هایی در حمایت بیشتر از تل‌آویو هستند.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

کد خبر 760884

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =