بایدن از گسترش درگیری‌ها در منطقه هراس دارد

روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد که رئیس جمهور آمریکا از گسترش دامنه درگیری‌ها در منطقه به ویژه در سوریه وحشت دارد.

به گزارش پایگاه خبری «تهران نیوز»، روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در گزارشی نوشت: جو بایدن رئیس جمهور آمریکا طی هفته‌های اخیر با انجام حملات شدید علیه سوریه که توسط پنتاگون پیشنهاد داده شده بود مخالفت کرده است.

در ادامه این گزارش آمده است: بایدن می‌ترسد دامنه درگیری‌ها در منطقه به ویژه با ایران گسترش پیدا کند به همین دلیل به دنبال اجرای این حملات در سوریه نیست.

روزنامه نیویورک تایمز در حالی گزارش داده که آمریکا از گسترش دامنه درگیری‌ها در منطقه می‌هراسد که واشنگتن با حمایت تمام قد سیاسی و تسلیحاتی از رژیم صهیونیستی و جنایات این رژیم علیه مردم غزه یک جنگ تمام عیار در این منطقه به راه انداخته است.

در همین راستا روز گذشته منابع میدانی و امنیتی عربی از کشته شدن برخی سربازان آمریکایی در نتیجه حمله موشکی گروه‌های مقاومت مردمی به پایگاه الکونیکو در شرق سوریه خبر دادند.

همچنین گفته شده است که دومین پاسخ گروه‌های مقاومت به آمریکا با هدف قرار دادن پایگاه آمریکایی در الشدادی در الحسکه در شمال شرق سوریه انجام شده و این حمله با سه پهپاد صورت گرفته است.

لازم به ذکر است که بمباران راکتی پایگاه آمریکایی‌ها در میدان نفتی «کونیکو» در شمال شرق دیرالزور واقع در شرق سوریه طی روز گذشته انجام شد. در این ارتباط گفته شد که نیروهای مقاومت مردمی، پایگاه نظامی آمریکایی‌ها را با ۱۵ موشک بمباران کردند و این موشک‌ها به اهداف خود اصابت کرد و منجر به انفجارهای شدید در این پایگاه‌ها واقع در شرق سوریه شد.

این حملات در پاسخ به حمله آمریکا به یک مرکز آموزشی و حمله دیگر به یک خانه امن در نزدیکی شهرهای البوکمال و المیادین در سوریه بوده است.

منبع: مهر

انتهای خبر/

کد خبر 760934

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =