قتل به خاطر یک مشت دلار!

فرمانده انتظامی شهرستان ری از دستگیری عاملان قتل پسر جوان در یکی از برج‌های شهرری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری «تهران نیوز»، محمدقاسم طرهانی در خصوص قتل جوان نمایشگاه دار شهرری، اظهار داشت: ۱۳ آبان ماه سال جاری خبر مفقود شدن پسر جوانی توسط بستگانش به پلیس مخابره شد و مأموران همراه با تیمی از آتش‌نشانان بلافاصله پس از گرفتن دستورات قضائی لازم برای ورود به منزل فرد مفقود شده، به خانه پسر جوان که در یکی از برج‌های شهرری بود اعزام شدند.

وی در ادامه با اشاره به مشاهده جسد مقتول در حمام خانه‌اش، افزود: در همان لحظه ورود به خانه جوان نمایشگاه‌دار مأموارن با جسد خونین پسر جوان در حمام خانه‌اش روبرو شدند که بنا بر نظریه تیم پزشک قانونی و تشخیص هویت در محل جرم مشخص شد این پسر جوان با ضربات متعدد چاقو به قتل رسیده است.

فرمانده انتظامی شهرستان ری گفت: دستور رسیدگی ویژه به این پرونده در دستور کار مأموران اطلاعات کلانتری ۱۳۱ شهرری قرار گرفت و مشخص شد، وی یکی از نمایشگاه‌داران خودرو در همان منطقه جنوب تهران است و شرایط مالی خوبی داشته و در بررسی از صحنه جرم مشخص شد دو گوشی موبایل گران‌قیمت پسر جوان نیز به سرقت رفته ‌و سناریوی قتل با انگیزه سرقت پیش روی تیم پلیسی قرار گرفت.

طرهانی در ادامه افزود: تحقیقات برای شناسایی عاملان این جنایت ادامه داشت تا اینکه صبح روز یکشنبه ۲۱ آبان مردی ناشناس با یک کارت شناسایی جعلی که خود را از عوامل بیمارستان معرفی کرده بود به برج محل سکونت مقتول مراجعه کرده و عنوان داشت برای بردن خودروی مقتول آمده که همین موضوع باعث شد حراست برج با پلیس تماس گرفته و گزارش مراجعه مرد مشکوک را مخابره می‌کند.

وی گفت: تیم عملیات کلانتری سریعاً به محل جرم اعزام شده و مرد جوان را بازداشت کردند و پس از انتقال وی به کلانتری و تحقیقات دست به افشاگری زد و ادعا کرد دو مرد از او خواسته‌اند تا با مراجعه به خانه پسر جوان، خودرویش را از پارکینگ برج برداشته و به آنها برسانم.

فرمانده انتظامی شهرستان ری در ادامه تصریح کرد: اعترافات متهم کافی بود تا مأموران کلانتری دو جوان دیگر را که در سناریوی این جنایت نقش داشتند شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کنند.

طرهانی افزود: متهم اصلی پرونده پس از دستگیری به قتل پسر جوان با همدستی یکی از دوستانش اعتراف کرد و در بازجویی‌ها عنوان کرد چند سالی بود که با مقتول دوست بودم و او را می‌شناختم، از چندی قبل متوجه شدم که در خانه‌اش مقدار زیادی دلار و پول نقد دارد، و وسوسه شدم تا دست به سرقت بزنم به همین خاطر ماجرای سرقت را به یکی از دوستانم مطرح کردم و او نیز پذیرفت در قبال گرفتن سهم در این سرقت مرا همراهی کند.

وی ادامه داد: متهم در ادامه با همدستی یکی از دوستانش به بهانه خرید یک خودرو و قرار برای معامله به خانه امین در برج معروف شده و پس از اطمینان از تنها بودن پسر جوان با وی درگیر شده و ابتدا یکی از متهمان مقتول را روی زمین انداخته و ضرباتی به ناحیه پهلو وی زده و سپس همدست وی چاقو را از دست متهم اول گرفته و در ادامه ضربات دیگری به ناحیه سینه و قلب متهم می‌زند که پس از اطمینان از مرگ جوان نمایشگاه‌دار جسد را به حمام خانه انتقال می‌دهند و اقدام به سرقت لوازم مقتول از خانه وی می‌کنند.

رئیس پلیس شهرری در انتها تصریح کرد: عاملان جنایت پس از به قتل رساندن این پسر جوان لباس‌های خودش را که خونین شده بود داخل یک کیسه گذاشته و از لباس‌های مقتول که در خانه بود استفاده کرده و از صحنه جرم خارج می‌شوند که سعی داشتند با این ترفند سناریوی قتل را به گردن افراد دیگری بیندازند که راز این جنایت خونین با تیزهوشی مأموران فاش شد.

بنا بر این گزارش، متهمان برای تحقیقات بیشتر با دستور مقام قضائی در اختیار کارآگاهان اداره ۱۰ پلیس آگاهی تهران قرار گرفته‌اند.

انتهای خبر/

کد خبر 760951

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =