بیمارستان امام خمینی (ره) شهریار افتتاح شد

بیمارستان امام خمینی (ره) شهریار، دقایقی پیش و با حضور رئیس جمهور پس از انتظار ۳۴ ساله افتتاح شد، تا یکی از وعده‌های آیت‌الله رئیسی به مردم این دیار در فاصله زمانی ۱۴ ماه اجرایی شود.

به گزارش پایگاه خبری «تهران نیوز»، دقایقی پیش بیمارستان امام خمینی (ره) شهریار پس از ۳۴ سال انتظار با حضور رئیس جمهور در شهرستان شهریار افتتاح شد.

گفتنی است، شهرستان شهریار جمعیتی بیش از ۸۰۰ هزار نفر دارد و با افتتاح بیمارستان امام خمینی (ره) پنج بیمارستان با ۸۴۰ تخت در این شهرستان فعال خواهند بود.

احداث بیمارستان امام خمینی (ره) از مهرماه ۱۳۶۸ آغاز شده بود و بهره‌برداری از آن به عنوان یکی از مطالبات اصلی مردم شهریار در حوزه بهداشت و درمان قریب به ۳۴ سال به طول انجامید.

در جریان سفر پیشین رئیس جمهور در شهریور ماه ۱۴۰۱ به شهریار به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفته و با تخصیص بودجه، طی ۱۴ ماه این پروژه از پیشرفت ۷۶ درصدی به ۱۰۰ درصد رسانده و با مجموع اعتبار ۸۷۰ میلیارد تومانی ساخت و خرید تجهیزات پزشکی آن در فاصله زمانی کوتاهی تکمیل شد تا امروز با بهره‌برداری از آن، آیت‌الله رئیسی به این وعده‌اش هم عمل کند.

بیمارستان امام خمینی (ره) شهریار با ۳۰۰ تخت بستری در ۱۸ بخش بیمارستانی و یک درمانگاه با مساحت ۳۶۰۰ مترمربع در چهار طبقه احداث شده و شامل ۴۲ تخت بستری اورژانس، دو بخش با ۵۲ تخت بستری زنان و زایمان، ۲۶ تخت بخش اطفال و سه بخش با ۷۸ تخت بستری جراحی است.

همچنین ۱۰ تخت مراقبت‌های ویژه نوزادان، ۲۳ تخت مراقبت‌های ویژه، ۱۹ تخت مراقبت‌های ویژه قلبی، ۱۸ تخت دیالیز، ۱۰ تخت مراقبت‌های ویژه اطفال، ۱۰ اتاق عمل، دو بخش داخلی با مجموع ۵۲ تخت بستری، ۸ تخت LDR، درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی، بخش‌های تصویربرداری، آنژیوگرافی و پزشکی هسته‌ای از دیگر بخش‌های درمانی این بیمارستان بزرگ است.

انتهای خبر/

کد خبر 761077

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =