اجرای نظام تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری پس از تاخیر ۱۲ ساله

رئیس جمهور گفت: اجرای نظام تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری پس از تاخیر ۱۲ ساله در نخستین سال کاری دولت سیزدهم آغاز شده و در حال اجرا است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «تهران نیوز»، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی صبح امروز در آئین افتتاح بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان شهریار، اظهار کرد: کادر درمانی در غزه یک مجاهدت ویژه دارد و این مجاهدت حتما نزد خداوند متعال و در تاریخ مجاهدات فلسطین ثبت خواهد شد و آن‌ها الگویی برای جامعه پرستاری در کسوت خدمتگزاری درمانی برای جامعه بشری هستند.

وی با تبریک ولادت حضرت زینب (س) به عنوان جلوه صبر، استقامت، ایستادگی و وفاداری، عنوان کرد: پرستاران کشورما نیز در عرصه‌های مختلف به ویژه در زمان شیوع و همه‌گیری ویروس کرونا خوش درخشیدند، پرستاران با تحمل مشقت‌های شغلی و برخورداری از روحیه صبر و استقامت وظیفه کاری خود را انجام می‌دهند.

رئیس جمهور در ادامه با اشاره به انتظار ۳۴ ساله مردم شهریار برای افتتاح بیمارستان امام خمینی (ره)، عنوان کرد: پس از بازدیدی که از این پروژه درمانی در شهریور ۱۴۰۱ داشتم، روند احداث آن با سرعت شکل گرفت و امروز این بیمارستان برای ارائه خدمات به مردم شهریار به بهره‌برداری رسید.

آیت‌الله رئیسی افزود: تاکیدم به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی این است به همان میزان که به موضوع سلامت در مراکز درمانی توجه می‌شود، باید در حوزه بهداشت نیز سرمایه‌گذاری کنیم که در این صورت از آمار مراجعات بیماران به مراکز درمانی کاسته خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از اجرای نظام تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری پس از تاخیر ۱۲ ساله در نخستین سال عمر کاری دولت سیزدهم خبر و ادامه داد: معتقدیم پرستاران شغل مهمی دارند و باید خدمات آنها ارج نهاده شود.

رئیس جمهور همچنین بر ضرورت ایجاد مهدهای کودک در همه ادارات و سازمان‌ها تاکید و تصریح کرد: باید شرایطی فراهم شود که بانوان شاغل در کنار ایفای نقش کاری و شغلی، از نقش مادری خود غافل نمانند، این موضوع همچنین در افزایش جمعیت نیز بسیار نقش دارد.

انتهای خبر/

کد خبر 761081

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =