فعالیت مجمع مشورتی نظام مسائل در ۴۵۰ شهر کشور

دبیر مجمع نظام مسائل استان تهران گفت: مجمع مشورتی نظام مسائل در ۴۵۰ شهر کشور در حال فعالیت بوده و با رصد و ارائه راهکارهایی برای حل مشکلات، نقش خود را به عنوان حلقه میانی مردم و مسئولان ایفا می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «تهران نیوز»، روح‌الله جبرئیلی شب گذشته در مراسم افتتاح مجمع مشورتی نظام مسائل شهرستان ری اظهار کرد: مجمع نظام مسائل کشور با ماموریت احصاء مشکلات، ارائه راهکار و مطالبه‌گری از سال ۹۹ فعالیت خود را به صورت تخصصی در ۴۵۰ شهرستان کشور آغاز کرده است.

وی از این مجمع به عنوان حلقه میانی مردم و مسئولان در راستای تصمیم‌سازی و تغییر اولویت‌ها به نفع مردم یاد و بیان کرد: مجمع مشورتی نظام مسائل دارای ۱۰ کمیسیون مشابه کمیسیون‌های ده‌گانه مجلس شورای اسلامی و متشکل از اساتید، دانشگاهیان، نخبگان و دلسوزان شهر است.

دبیر مجمع نظام مسائل استان تهران خاطرنشان کرد: فعالیت این مجمع با هدف تصمیم‌سازی، مشورت و تغییر اولویت‌ها به نفع مردم است و با بررسی تخصصی و کارشناسانه مشکلات، درصورتیکه امکان حل آن‌‍‌ها در سطح شهرستان وجود داشته باشد، مسائل را حل و فصل کرده و در غیر اینصورت به برای نتیجه‌گیری به کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی انتقال می‌دهد.

جبرئیلی ادامه داد: در حقیقت این مجمع مشورتی با رصد مشکلات و مسائل در سطح شهرستان‌ها، به دنبال یافتن راه‌حل‌ها و ارائه ایده‌های مناسب برای حل آنها بوده و می‌کوشد بهترین راهکارها را پیش پای مسئولان اجرایی شهری و شهرستانی قرار دهد.

وی تاکید کرد: موضوعات مختلف در هر شهرستان از سوی اعضای هر یک از کمیسیون‌های ده‌گانه بررسی و چکش‌کاری شده و با ارائه نظرات و راهکارهای کارشناسانه، مجمع مشورتی نظام مسائل می‌کوشد ایده‌های عملی و تحقق‌پذیر را در اختیار مدیران قرار دهد تا از این طریق رفع مشکلات سرعت گرفته و اجرایی شود.

این مقام مسئول ابراز امیدواری کرد، مجمع مشورتی نظام مسائل شهرستان ری بتواند نقش خود را در راستای اهداف ترسیم شده به خوبی ایفا کرده و سهم قابل توجهی در کمک به حل مشکلات و سرعت بخشیدن به روند توسعه در این شهرستان داشته باشد.

انتهای خبر/

کد خبر 761109

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =