کد خبر 761111
۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۱
پیش‌بینی بورس امروز ۲۹ آبان ۱۴۰۲

اهالی تکنیکالیست بازار سرمایه خیلی معتقد هستند که شاخص در صورتی که این سطح حمایت میانگین ۲۰۰ روزه را روبه‌ پایین بشکند با وضعیت بدتری نسبت به روزهای پیشین روبرو می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «تهران نیوز»، در جریان معاملات دیروز در بازار سرمایه شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران از محدوده‌های مثبت ایجاد شده در نیمه اول بازار کار خود را با افت ۲۳۰۰ واحدی به پایان رساند. ارزش معاملات در جریان دیروز حوالی چهار هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان ثبت شد و ارزش بازار نیز در محدوده‌های هفت هزار همتی ایستاد.

همچنان ترکیب گروه خودرویی، انبوه‌سازی و فلزات اساسی به عنوان برترین گروه‌های بازار سرمایه از نظر ارزش معاملاتی ثابت است و این گروه‌ها به ترتیب با ۲۵۶، ۲۲۹ و ۲۰۳ میلیارد تومان ارزش معاملات جزو سه گروه برتر بازار محسوب می‌شدند.

نمادهای فارس، فولاد، اخابر، تاپیکو و نماد وغدیر جز تأثیرگذاران منفی بازار دیروز بودند. در بازار دیروز کفرا، ثفارس از بورس به ترتیب ۳۷ و ۲۱ میلیارد تومان ورود پول‌های حقیقی را به خود اختصاص دادند و همچنین فصبا و نماد فزر هم در بازار فرابورس تهران بودند که با استقبال خوب خریداران حقیقی همراه شدند و ورود پول حقیقی را به چشم دیدند. این دو نماد به ترتیب خالص ۲۰ و ۱۶ میلیارد تومانی پول حقیقی‌ها برای خود ثبت کردند.

ایران خودرو دیروز اعلام کرد تولید پژو پارس در پایان سال ۱۴۰۲ متوقف خواهد شد. آن طور که معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصول این خودروساز گفت قرار است به جای پژو پارس، سمند سورن با موتور XU۷P جایگزین خواهد شد. البته گفته می‌شود که نمی‌توان خیلی به این موضوع هم امیدوار بود چرا که قرار است این خودرو (سمند سورن) نیز به زودی از خط تولید خارج شود.

اما در خصوص جریمه ۲۶ همتی بانک‌ها دیروز این طور خبر رسیده است که جمشیدی دبیر کانون بانک‌ها و مؤسسات اعتباری خصوصی اعلام کرده است که این جریمه غیرقانونی است. جمشیدی عنوان کرده است که شکایت کتبی بانک‌ها در همین خصوص را برای معاون اول رئیس‌جمهور ارسال کرده‌ایم و قبلاً هم شکایتی را به وزیر اقتصاد داده بودیم. از همین روز در بازار دیروز روی نمادهای بانکی استقبال خرید خوبی شکل گرفته بود.

بررسی تکنیکالی شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در جریان معاملات دیروز با افت ۲۳۰۰ واحدی روبروی شد آن هم در نیمه دوم بازار! شاید بتوان باز هم بحث نیم ساعت پایانی را برای بازار سرمایه برای امروز پیش کشید و این احتمال را داد که بازار در نیمه اول روز کاری بعد (امروز) با رویه منفی کار را شروع خواهد کرد.

اما از منظر تکنیکالی که به شاخص کل بورس اوراق بهادار نگاه می‌کنم شاخص در محدوده‌های میانگین ۵۵ روزه خود قرار دارد از سویی هم شاخص با اغماض در سطح حمایتی میانگین ۲۰۰ روزه خود ایستاده است. با توجه به اینکه شاخص کل طی چند روز گذشته این محدوده را از دست داده است (محدوده میانگین ۲۰۰) روزه، اما دوباره خود را به بالای این محدوده رسانده است.

اهالی تکنیکالیست بازار سرمایه خیلی معتقد هستند که شاخص در صورتی که این سطح حمایت میانگین ۲۰۰ روزه را روبه‌پایین بشکند با وضعیت بدتری نسبت به روزهای پیشین روبرو می‌شود.

اما در صورتی که شاخص در این سطح مورد حمایت قرار بگیرد می‌توان به این موضوع امیدوار بود که سطح حمایتی ۲۰۰ روزه توانسته است به کمک شاخص بیاید و بازار را از این بحران نجات دهد.

منبع: اکو ایران

انتهای خبر/

کد خبر 761111

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =