روز بدون کیف خلاق‌ترین روز برای معلمان است

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: روز بدون کیف خلاق‌ترین روز برای معلمان است که می‌تواند طراحی آموزشی درستی داشته باشند تا موقعیت یادگیری را مانند زندگی واقعی به گونه‌ای خلق کند که دانش‌آموز زندگی کردن را بیاموزد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «تهران نیوز»، معصومه نجفی پازوکی معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش، امروز در گفتگو با پخش زنده رادیو گفتگو اظهار کرد: بر طبق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، برای آموزش دانش‌آموزان به ویژه در دوره عمومی که دوره ابتدایی طلایی‌ترین این دوران است؛ می‌خواهد که دانش‌آموزان در ساحت‌های شش‌گانه (ساحت زیستی بدنی، هنری زیبایی‌شناسی، علمی، اجتماعی، اقتصادی و...) تربیت شوند.

وی بیان کرد: آنچه در طی سال‌ها رخ داده این است که کتاب درسی به عنوان تنها محور اصلی آموزش پذیرفته شده و معلم به کتاب درسی به عنوان یک جهت دهنده به کل مسیر آموزش نگاه کرده است نه یکی از ابزار تربیت.

معاون آموزش ابتدایی با بیان این که آموزش با رویکرد فعلی تنها به سمت حافظه‌محوری می‌رود، افزود: روز بدون کیف می‌گوید معلم باید موقعیت‌های یادگیری خلق کند. روز بدون کیف خلاق‌ترین روز برای معلمان است که می‌تواند طراحی آموزشی درستی داشته باشند تا موقعیت یادگیری را مانند زندگی واقعی به گونه‌ای خلق کند که دانش‌آموز زندگی کردن را بیاموزد و در او شایستگی‌های پایه ایجاد شود.

نجفی پازوکی تصریح کرد: این روز بدون کیف ضمن اینکه یک فضای جذاب و شاد را برای دانش‌آموزان رقم می‌زند، یک تمرین برای معلمان است که چطور موقعیت‌های متنوع یادگیری را بدون کتاب و در ساحت‌های شش‌گانه تربیتی خلق کنند.

منبع: فارس

انتهای خبر/

کد خبر 761120

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =