ممنوعیت واگذاری انشعاب خارج از حریم شهر و روستاهای فیروزکوه

فرماندار فیروزکوه گفت: بر مبنای قانون بودجه سال ۱۴۰۲، واگذاری انشعاب خارج از بافت و حریم شهر و روستاهای این شهرستان غیرقانونی است.

محمد حیدری‌منش در گفتگو با خبرنگار سرویس اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی «تهران نیوز»، با اشاره به ضرورت تعیین تکلیف واگذاری انشعابات به ساخت و سازهای خارج از بافت روستاها و شهرها، اظهار کرد: با توجه به مباحث مربوط به واگذاری انشعابات واحدهای مسکونی بحث های لازم انجام شد و موارد قانونی پیرامون این موضوع مورد بررسی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: یکی از مسائل مورد سؤال شهروندان، نحوه و چگونگی واگذاری انشعابات در خارج از حریم شهر و بافت روستا است که بخشنامه‌ها و قوانین مرتبط با آن مورد بررسی قرار گرفته است.

فرماندار فیروزکوه خاطرنشان کرد: بر مبنای قانون بودجه سال ۱۴۰۲، واگذاری انشعاب خارج بافت و حریم شهر و روستاها غیرقانونی است، از این‌رو دستگاه‌ها و شرکت‌های خدمات‌رسان باید به منظور جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز در پیرامون روستاها این موضوع را در دستور کار قرار دهند.

حیدری‌منش افزود: همچنین به موضوع حل و فصل مسائل مرتبط با انشعابات ساخت و سازهای غیرمجازی که پیش از سال ۱۳۷۴ در فیروزکوه احداث شده‌اند، پرداخته خواهد شد.

وی تأکید کرد: با توجه به قوانین موجود در سازمان امور اراضی کشاورزی در خصوص ساخت و سازهای غیرمجازی که احداث آن‌ها مربوط به قبل از سال ۷۴ است، موضوع انشعابات آن‌ها حل خواهد شد.

فرماندار شهرستان فیروزکوه تعامل و هماهنگی بین دستگاهی در راستای مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز را بسیار مؤثر و بازدارنده خواند و ادامه داد: هیچگونه عذر و بهانه‌ای از سوی هیچ‌کدام از دستگاه‌های اجرایی مسئول در این موضوع مورد پذیرش نخواهد بود.

حیدری‌منش گفت: رصد مداوم مناطقی که احتمال ساخت و ساز غیرمجاز در آن‌ها وجود دارد، همچنین نظارت مستمر برای مقابله با این موضوع و آخرین وضعیت و راهکارهای پیشگیرانه و مقابله‌ای با هدف حل این معضل به صورت جدی در دستور کار قرار دارد.

انتهای خبر/*

کد خبر 761129

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =