مراجع نظارتی تخلفات نامزدهای انتخاباتی دماوند را رصد کنند

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دماوند گفت: مراجع نظارتی و امنیتی تخلفات در حال انجام از سوی برخی نامزدهای انتخاباتی مجلس شورای اسلامی در این شهرستان را رصد کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «تهران نیوز»، مرتضی طهماسبی شامگاه امشب در نشست شورای اداری شهرستان دماوند، اظهار کرد: نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی باید پایبندی و اجرای قانون را از حالا به مردم نشان دهند.

وی افزود: با توجه به نزدیکی برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در کشور مدیران و کارکنان دولتی عدم مداخله در امر انتخابات و به کارگیری امکانات دولتی در این مسیر را در دستور کار خود قرار دهند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دماوند در بخش دیگری از سخنان خود، یکی از مشکلات گریبانگیر این شهرستان را ساخت و سازهای غیرمجاز خواند و خاطرنشان کرد: ملاک کار همه مسئولان مطابق قانون اساسی و فرامین مقام معظم رهبری باید مر قانون باشد و در صورت وجود هرگونه نقص در قانون متولیان امر برای رفع نقص وارد عمل شوند.

طهماسبی ادامه داد: بیش از ۹۰ درصد تخلفات در حوزه ساخت و ساز، نتیجه عملکرد مسئولان پیشین شهرستان دماوند است.

وی تاکید کرد: اشخاصی که خود و اموالشان را در مسیری غیر از قانون قرار می‌دهند نباید انتظار کمکی از مراجع قانونی داشته باشند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دماوند بیان کرد: همه تلاش دادستانی این شهرستان پیشگیری از وقوع جرایم در همه حوزه‌ها مطابق وظایف مشخص شده قوه قضائیه در قانون اساسی است.

طهماسبی با اشاره به اینکه هیچ کدام از متولیان برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز از تخریب اموال مردم لذت نمی‌برند، عنوان کرد: چرایی عدم جلوگیری از ساخت و ساز، پیش از اقدام باید آسیب‌شناسی شود.

وی خاطرنشان کرد: نباید سیستم چند صدایی در شهرستان وجود داشته باشد و مردم مدیران را ظالم بدانند و اگر موضوعی جرم محسوب می‌شود، مطابق قانون باید با آن برخورد شود.

دادستان عمومی‌ و انقلاب شهرستان دماوند به ساخت و ساز غیرمجاز برخی افراد در روستای دیمزار این شهرستان و مطالبه این افراد برای انشعاب آب و برق اشاره و تاکید کرد: چگونه می‌شود اراضی قابلیت کشت و ذرع نداشته ولی قابلیت سکونت داشته باشد و این خود نشانه غیرمجاز بودن این اقدام است.

طهماسبی تاکید کرد: با توجه به اینکه شهرستان دماوند از نظر ساخت و سازهای غیرمجاز سوی مسئولان قرمز اعلام شده است متاسفانه تسهیلات و تجهیزات لازم به منظور پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در اختیار مسئولان مربوطه قرار داده نمی‌شود.

وی با اشاره به توسعه فعالیت دادستانی شهرستان دماوند تصریح کرد: برخورد جدی و بدون هیچ گونه مماشاتی با همه متخلفان حتی دانه‌درشت‌ها را در دستور کار خود قرار داده‌ایم.

انتهای خبر/*

کد خبر 761132

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =