ضرورت تعیین تکلیف اراضی غیرقابل کشت دماوند

امام جمعه شهرستان دماوند گفت: تعیین تکلیف اراضی کشاورزی غیرقابل کشت از سوی مسئولان مربوطه ضروری است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «تهران نیوز»، حجت‌الاسلام کاظم فتاح دماوندی امشب در نشست شورای اداری شهرستان دماوند، اظهار کرد: اراضی کشاورزی مالکانی که قابلیت کشت ندارند، از سوی مراجع مربوطه تعیین تکلیف شوند.

وی یکی از مسائل گریبانگیر کشور و به تبع شهرستان دماوند را ساخت غیر مجاز دانست و بیان کرد: مسئولان مربوطه باید برابر با قانون برخورد جدی با متخلفان در این زمینه را در دستور کار خود قرار دهند.

امام جمعه دماوند ادامه داد: عملکرد دستگاه قضا شهرستان دماوند با فساد و اشخاصی که با خرید اراضی کشاورزی حاصلخیز با قیمت پایین اقدام به شهرک‌سازی‌های غیرمجاز می‌کنند، قابل قبول است.

حجت‌الاسلام فتاح دماوندی تاکید کرد: حفظ اراضی کشاورزی یکی از دستورات و فرامین مقام معظم رهبری است.

وی اضافه کرد: مشاهدات عینی حاکی از عدم بازگشت اراضی پس از تخریب ساختمان‌های غیرمجاز به چرخه تولید در حوزه کشاورزی است و باید برای رفع این مشکل چاره‌اندیشی شود.

امام جمعه دماوند با اشاره به حفر چندین حلقه چاه در ساخت و سازهای غیرمجاز، خاطرنشان کرد: این مسئله تهدیدی برای منابع آبی منطقه به شمار می‌رود و در صورت برخورد پیش از ساخت و ساز شاهد تنش آبی کمتری در منطقه بودیم.

حجت‌الاسلام فتاح دماوندی بر اجرای عدالت در تخریب همه ساخت و سازهای غیرمجاز در شهرستان دماوند تاکید و تصریح کرد: با توجه به نارضایتی مردم از ناعدالتی در تخریب ساختمان‌های غیرمجاز، تسریع در رفع نواقص برخی قوانین در این زمینه ضروری است.

لازم به ذکر است، امام جمعه شهرستان دماوند در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه گذشته به این موضوع پرداخته و گفته بود: به نظر می‌رسد در چرخه ساخت و ساز غیرمجاز و تخریب‌ها فسادهایی وجود دارد که برخی افراد مایلند این چرخه پابرجا باشد و آن‌ها به منافع خود برسند، حتی اگر به قیمت نارضایتی مردم از نظام تمام شود.

انتهای خبر/*

کد خبر 761134

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =