پیشرفت علمی، بازدارندگی و انسجام ملی نیاز امروز کشور است

رئیس قوه قضائیه گفت: پیشرفت علمی، بازدارندگی و خنثی کردن توطئه‌ها، ایمان به خدا، تحمل در برابر مشکلات و از خودگذشتگی نیاز امروز کشور است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «تهران نیوز»، حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای صبح امروز در نشست مرکزی جبهه علمی فرهنگی بسیج اساتید کشور که در دانشگاه تربیت مدرس تهران برگزار شد، اظهار کرد: از ویژگی‌های بسیجیان زمان‌شناسی، شجاعت و نترسیدن به جز از خدا است.

وی بیان کرد: امام خمینی (ره) شخصیتی شجاع بود که در مقابل مستکبران زمان خود با توکل بر خدا نهراسید و با ایمان به خدا و اعتماد به نفس و بسیج مردمی در مقابل استکبار جهانی یعنی آمریکا و صهیونیسم جهانی ایستاد و آنها را با بسیجیانی که بسیج کرد، شکست داد و امروز شاخه‌ای از این شجره طیبه یعنی جریان مقاومت همچنان استکبار جهانی را ذلیل کرده است.

رئیس قوه قضائیه عنوان کرد: این روحیه بسیجی است که امروز غزه مظلوم با جمعیتی اندک اما برخورداری از روحیه جهادی، اعتماد به نفس و اتکال به خداوند متعال در مقابل مستکبران عالم ایستاده و مقاومت می‌کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای بسیجی را به معنای اقدام به موقع، نترسیدن، آگاه بودن و آگاهی بخشیدن دانست و افزود: روحیه، انسجام و وحدت بسیجی فراتر از مرزهای ایران در کشورهای اسلامی و حتی غیر اسلامی در حال تبیین اسلام و معرفی مظلوم و ظالم است و اجازه نمی‌دهد که جای ظالم و مظلوم و شهید و جلاد با یکدیگر عوض شود.

وی با اشاره به اینکه امروز نگاه جریان مقاومت به فرمانده بزرگ بسیجیان یعنی امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) است، ادامه داد: ایران اسلامی امروز به علم و ایمان برای تعالی و اجرای قوانین و مقررات الهی و آموزه‌های دینی و قرآنی نیازمند است.

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: نه تنها نسل جوان امروز نیاز به پاسخگویی برای برخی شبهات دارد، بلکه جهان تشنه آموزه‌های قرآنی است و از این‌رو اساتید بسیجی باید با ایمان و آموختن به دیگران کشور را روز به روز از نظر علم نوآور به درجه‌ای بالاتر برسانید.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای با اشاره به اینکه قدرت بازدارنده کشور ایران بر اثر تولید قدرتی است که ایجاد کرده است، گفت: حفظ روحیه جهادی، انقلابی‌گری و بصیرت‌افزایی جزو لوازم لاینفک حکمرانی است.

وی اظهار کرد: دشمن همه تلاشش را می‌کند که ارزش‌های دینی و اسلامی را در جوامع دینی سست کند و بنابراین به برخی از ناهنجاری‌های اجتماعی، مفاسد مالی، اخلاقی و سیاسی دل بسته است.

رئیس قوه قضائیه از نیروی انتظامی، دستگاه امنیتی و اطلاعاتی خواست مسائل پشت پرده را کشف و به دستگاه قضائی منتقل کنند و افزود: باید دست به دست هم دهیم که جنگ نرم دشمن برای ایجاد ناامیدی در جامعه با روحیه جهادی و تلاش مضاعف، هوشیاری و بیداری را خنثی کرده و قدرت بازدارندگی، فرهنگی و روحیه جهادی را افزایش دهیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای خاطرنشان کرد: دشمن می‌کوشد قطب‌های کاذبی را در کشور ایجاد و انرژی‌ها را به جای آنکه صرف دشمن کند، صرف یکدیگر کند که این غفلت از نقشه‌های دشمن است.

وی تأکید کرد: پیشرفت علمی، بازدارندگی و خنثی کردن توطئه‌ها، ایمان به خدا، علم نوآور، تقویت روحیه همبستگی و انسجام و تحمل در برابر مشکلات و از خودگذشتگی نیاز امروز کشور است.

انتهای خبر/

کد خبر 761145

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =