جهان نظاره‌گر سقوط آزاد ضدارزش‌های آمریکا است

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امروز و با وجود جنایات غزه، جهان با سقوط آزاد ضدارزش‌های آمریکا و غرب آشنا می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «تهران نیوز»، سردار حسین سلامی صبح امروز در نشست مرکزی جبهه علمی فرهنگی بسیج اساتید کشور که در دانشگاه تربیت مدرس تهران برگزار شد، اظهار کرد: بسیج کارآمدترین نهادی است که سخت‌ترین، بحرانی‌ترین و پیچیده‌ترین مسائل جامعه به واسطه آن آسان می‌شود.

وی عنوان کرد: بسیج با عنصر جهاد میدان‌داری در حماسه دفاع مقدس راه را بر ائتلاف بزرگ تاریخ بست و سیاست‌ها و راهبردها و امیدهای مستکبران را در درون حرکات شگفت‌انگیز خود دفن کرد.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: نام بسیج همه جا مترادف یک شکوه بی‌نظیر و پیروزی قطعی در هر مقیاسی است، بسیجی‌ها هنگام بلایا نخستین کسانی هستند که داوطلبانه و فداکارانه در لحظه‌های سخت به داد مردم رسیده‌اند، بسیج را می‌توان یک تجسم انسانی از نزول نصرت‌های الهی برشمرد.

سردار سلامی با اشاره به ردپای بسیج در شامات برای دفاع از نوامیس مسلمانان، افزود: بسیاری از پیکرهای بسیجیان و مدافعان حرم از دوردست آمد، اما حرم نه تنها بقاع متبرکه، بلکه آبرو، کرامت و شرف مسلمانان بود.

وی اضافه کرد: مدافعان حرم رفته بودند تا یک ملت از تحقیر و دفن شدن زیر چکمه امپراتوری‌ها نجات یابد و توانستند پدیده تکفیر را با قوت آن فرمانده آسمانی یعنی شهید حاج قاسم سلیمانی از صفحه سیاسی منطقه حذف کنند.

بسیج دامنه و قلمرویی جهانی دارد

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینک بسیج دامنه و قلمرویی جهانی برای خود دارد و شعاع، میدان جاذبه آن جهانی است، تصریح کرد: این تفکر با عبور از مرزها جوانان کشورهای اسلامی را با منطق آرمان‌ها و رسالت خود آشنا و آنان را برای دفاع از هویت، سرزمین، شکوه و آرامش‌شان آماده کرده است.

سردار سلامی گفت: امروز با آرایه به هم پیوسته‌ای از بسیج در سرزمین‌های مختلف مواجهیم و انفصال به اتصال تبدیل شده و آرمان‌ها یکپارچه عمل می‌کند، بنابراین از فلسطین تا عراق، سوریه، یمن، افغانستان و ایران یک الگو، تفکر، اندیشه و آرمان وجود دارد و این پیوستگی جزو اساسی‌ترین دستاوردهای بزرگی است که حاصل شده و جهان اسلام مفهومی واقعی در صفحه زمین یافته است.

وی اظهار کرد: جهان اسلام علاوه بر حاکمیت، در حال تجدید بنای یک قدرت عظیم در سطح منطقه، خلیج فارس و غرب و شرق آسیا بوده و از سویی پدیده شگفت‌انگیز دیگری در حال رخ دادن است.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: در ادبیات مرسوم سیاسی از مؤلفه‌های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، ژئوپلوتیک و فرهنگی به عنوان عناصر قدرت ملی سخن گفته می‌شود، اما ایران عزیز از عناصری متمایز علاوه بر اینها برخوردار است که یک تفاضل و برتری ایجاد می‌کند و آن عناصری است که به وسیله آن توانسته‌ایم خطرناک‌ترین و قدرتمندترین توطئه‌ها و تهدیدات تاریخ را علیه یک کشور خنثی کرده و آن‌ها قابلیت‌ها و فرصت‌هایی برای رفعت بخشیدن به تراز قدرت ما در دستگاه مختصات بین‌المللی بسازیم.

سردار سلامی از رهبری به عنوان مهمترین عنصر قدرت‌ساز، مولد و الهام‌بخش یاد و تصریح کرد: این یک عنصر اساسی است و از این رو گاهی نقطه مرکزی تهاجم را همانجا قرار می‌دهند، از سویی وحدت، روح جهاد، شهادت، آرمان‌طلبی، اندیشیدن به جغرافیای بزرگ بر اساس اندیشه مکتب و جهان اسلام شکل گرفته است.
وی عنوان کرد: کسانی که به مکتب شهدا متصلند، هیچ مانعی برای پیمودن راهشان نمی‌بینند و مردم در ایران یک وجه متمایز دارند، چرا که به رهبری و مکتب متصلند و این سه ضلع ساختمان مرکزی اسلامی است.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: سال گذشته همان‌هایی که امروز در ابهام زندگی کرده و با معماهای دردناک آینده روبرو هستند، تصور می‌کردند ایران دچار بی‌تعادلی بازگشت‌ناپذیر می‌شود، اما قدرت ترمیم‌پذیری و بازگشت‌پذیری جزو مسلمات نظام بوده و امروز ایران نقطه مرکزی تحولات سیاسی منطقه است.

اساتید دانشگاه علمداران علم در جامعه‌اند

سردار سلامی از دانشگاه به عنوان ساحت علم، حکمت، آگاهی و ایمان یاد کرده و اساتید را علمداران علم در جامعه خواند و تصریح کرد: مسیر قوی شدن از طریق علم می‌گذرد، دانش و دانایی عناصر اصلی پیشرفت ما در جهان هستند همانگونه که هر کشوری تا مهد انتشار اندیشه نشود، به آن عظمت و شکوهی که شایسته است، نمی‌رسد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: تمام اندوخته‌های سیاسی غرب و آمریکا و انباشته‌های اقتدار صهیونیسم تحت تأثیر طوفان الاقصی به باد رفت و سیطره سیاسی که آمریکا تحت تأثیر استفاده از فضای مجازی و رسانه‌ای به دست آورده بود، از بین رفت و دموکراسی، حقوق بشر، آزادی و امنیت به ظاهر جهان‌پسند رنگ باخته و ماهیت اصلی آمریکا، غرب و صهیونیسم عریان و به جهان نشان داده شد.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تأکید کرد: امروز جهان به نمایشگاهی از واقعیت ماهیت لیبرال دموکراسی آمریکا تبدیل و با سقوط آزاد ضدارزش‌های آمریکا و غرب آشنا می‌شود.

سردار سلامی افزود: امروز در حالی رژیم صهیونیستی همه تمرکز خود را بر کشتن کودکان و در بیمارستان‌ها متمرکز کرده و این را پیروزی می‌داند و اجازه آتش‌بس نمی‌دهد که آشفتگی سیاسی و التهاب اجتماعی نزد مقامات و شهروندان صهیونیستی کشنده‌تر از آن چیزی است که مردم در غزه می‌بینند.

وی تصریح کرد: فاصله زمانی دور نیست تا صهیونیست‌ها شکست خورده و فروپاشی آنها رقم بخورد و تا زمانی که عمر کوتاهشان دوام دارد، باید با این اضطراب زندگی کنند.

انتهای خبر/

کد خبر 761147

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =