بسیج مکتب شاهدان و شهیدان و معراج اندیشه اسلامی است

رئیس جمهور کشورمان گفت: بسیج مکتب شاهدان و شهیدان و معراج پاک اندیشه اسلامی معرفی شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «تهران نیوز»، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی صبح امروز در گردهمایی سراسری مسئولین بسیج دانشجویی و طلاب بسیجی که در حرم مطهر امام خمینی (ره) برگزار شد، اظهار کرد: بسیج به عنوان لشکر مخلص خدا، مدرسه عشق، مکتب شاهدان و شهیدان و معراج پاک اندیشه اسلامی معرفی شده است.

وی بیان کرد: مکتب انسان‌ساز بسیج عاشقان و دلدادگان را پرورش داده و آن‌ها را برای انجام مأموریت خطیر خودسازی و جامعه سازی قرآنی آماده می‌کند.

رئیس جمهور کشورمان عنوان کرد: بسیج یک جریان سیاسی خاص نیست، بلکه به گستردگی همه مردم و آنانی است که دغدغه انقلاب و ارزش‌های اسلامی و شکل‌گیری تمدن اسلامی را دارند، بسیج را به گستردگی همه اقشار، اقوام و امت می‌بینیم که هدف حق‌گرایی و حق‌خواهی، اجرای عدالت اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی، شکل دادن امت اسلامی را داشته و دارای حرکت بوده، متوقف نشده و نخواهد شد و همواره پویا است.

آیت‌الله رئیسی با تأکید بر اینکه عنصر حرکت، پویایی و هدفدار بودن، عنصر امام، مقتدا و پیشوا است، افزود: در این حرکت امت اسلامی با نگاه به همه ملت‌ها با تصمیم پولادین برای کنار زدن موانع و دارای مقصد شکل دادن تمدنی به نام دین و ارزش‌های الهی است.

وی یادآور شد: آن روز که هر حرکت و نهضتی در دنیا نیازمند اتکاء به یک قدرت بود و همه خیزش‌های قبل از انقلاب متکی به شرق و غرب بودند،  نهضت اسلامی به رهبری امام راحل اولین خیزشی بود که شعار «نه شرقی، نه غربی» را سر داد و تا امروز پای این شعار ایستاده است.

رئیس جمهور ادامه داد: این تمدن نوین به رهبری امام راحل آغاز شد و بارها مقام معظم رهبری فرمودند: بسیج یک گفتمان، تفکر و اندیشه است.

آیت‌الله رئیسی سپس به مسئله فلسطین و آزادی قدس شریف اشاره و اظهار کرد: سال‌ها سازمان‌های آزادی‌بخش برای رهایی قدس شریف تلاش کردند، اما پس از پیروزی انقلاب، تفکر بسیجی تحولی را در مبارزه با رژیم صهیونیستی خلق کرد و با الهام از انقلاب، اولین هسته مقاومت در لبنان شکل گرفت و اولین بار صهیونیست‌ها در جنوب لبنان عقب‌نشینی کردند.

وی اضافه کرد: سپس تشکل حزب‌الله و این هسته مقاومت با الهام از انقلاب اسلامی و بدون اتکاء به شرق و غرب، با توکل به خدا و اعتماد به نفس شکل گرفت و نیروهای فلسطینی در انتفاضه‌های اول تا چهارم پیروز شدند، تا جایی که جنگ سنگ با تکیه بر روحیه خودباوری و خداباوری به جنگ با موشک تبدیل شد.

طوفان الاقصی موجب شد رژیم صهیونیستی فروریزد

رئیس جمهور کشورمان گفت: در ادامه گروه‌های فلسطینی احساس کردند می‌توانند رژیم جعلی صهیونیستی را شکست دهند و این اعتماد به نفس در عملیات طوفان الاقصی جلوه‌گر شد و همگان به شکست امنیتی، اطلاعاتی و تجهیزاتی صهیونیست‌ها اعتراف کردند و این رژیم حقیقتأ فرو ریخت و اگر کمک‌های آمریکا و غرب نبود، چیزی به نام این حکومت تار عنکبوتی از بین می‌رفت.

آیت‌الله رئیسی افزود: جریان مقاومت جریان ایستادگی ایمان در مقابل استکبار، مقابله شرافت در برابر شرارت و مقابله نیروهای معتقد به خدا و انسان های بااراده و تصمیم‌های پولادین در مقابل استکبار است، همانگونه که در مقابله با داعش جریان فاطمیون، زینبیون و حیدریون با تکیه بر روحیه بسیجی تشکیل شد.

وی تصریح کرد: تفکر بسیجی و جهادی و هسته مقاومت با اراده الهی، اخلاص امام و شهدا شکل گرفته و این اندیشه یمن را با وجود محرومیت‌ها روی پای خود نگه داشت و پیروز شد، دشمن خواست و نتوانست و ما خواستیم و توانستیم.

رئیس جمهور با اشاره به مصاحبه خود با خبرنگار سی ان ان، عنوان کرد: در آن مصاحبه گفتم تحلیل من این است که هر جا جریان مقاومت در برابر نیروهای آمریکایی و طرفداران آن در منطقه قرار گرفته، آنجا عرصه پیروزی مقاومت بر نیروهای آمریکایی بوده، همانگونه که آمریکایی‌ها در عراق، سوریه، یمن و سرزمین‌های اشغالی موفق نشد.

فلسطین پیروز میدان است

آیت‌الله رئیسی با تأکید بر اینکه به یقین فلسطین پیروز میدان است و پیروزی از آن این ملت مقاوم است، افزود: رژیم صهیونیستی جز نفرت جهانی برای خود هیچ چیزی برای خود به ارمغان نیاورد و امروز بیش از همیشه مردم جهان با همه وجود از صهیونیست غاصب و حامیانش که در رأی آنها آمریکا قرار دارد. نفرت دارند و به برکت خون مطهر کودکان فلسطینی این نفرت از ظالمان و ستمگران ایجاد شده است.

وی کودک‌کشی و ویران کردن خانه‌های مردم را نشان‌دهنده نهایت استیصال رژیم صهیونیستی در مقابل مقاومت ملت فلسطین دانست و ادامه داد: با شهادت پنج هزار کودک فلسطینی، دست انتقام الهی بیرون خواهد آمد و حکومت جعلی صهیونیستی را خاتمه داده و حامیان آن را در جهان رسوا خواهد کرد.

مدیریت کشور با نیروی جهادی و بسیجی اداره می‌شود

رئیس جمهور، بسیج را یک تفکر، گفتمان، روحیه و احساس مسئولیت نسبت به امروز و آینده، آمر به معروف و ناهی از بدی‌ها و زشتی‌ها دانست و گفت: امروز بیش از هر زمانی در  کشور به نگاه و اندیشه بسیج به عنوان نگاه نجات‌بخش و تحول‌آفرین نیاز داریم، با این تفکر می‌توان مشکلات اقتصادی را حل و با آسیب‌های اجتماعی مقابله کرد.

آیت‌الله رئیسی تصریح کرد: در دولت با اندیشه و انگیزه تحولی، بسیجی و جهادی کار را دنبال می‌کنیم، هرکس دارای این روحیه نیست اجازه دهد با یک نیروی جهادی و بسیجی کار را دنبال کنیم، البته معنایش این نیست که کسی از نان خوردن بیفتد، بلکه بگذارد مدیریت در کشور با  روحیه جهادی کارها را سامان دهد.
انتهای خبر/

کد خبر 761204

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =