گام دوم انقلاب، مسیر حیات و حرکت انقلاب است

وزیر کشور گفت: گام دوم انقلاب، مسیر حیات و حرکت انقلاب است و شما جوانان، باید بدانید بدانید چه بار مسئولیتی مهم‌تر از گام اول دارید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «تهران نیوز»، نشست صمیمی احمد وحیدی وزیر کشور با جوانان‌ گام دوم انقلاب اسلامی امشب در دماوند برگزار شد.

احمد وحیدی، وزیر کشور در این نشست صمیمی، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند «نزدیک قله هستیم؛ خستگی و ناامیدی ممنوع" و بدانید که گام دوم انقلاب ما را باید به نوک قله برساند و تنها نباید گام دوم را به عنوان یک مطلب قلمداد کرد.

وی ادامه داد: گام دوم انقلاب، مسیر حیات و حرکت انقلاب است و شما جوانان که گام دوم انقلاب اسلامی را انتخاب کرده‌اید، باید با تمام وجود این کلام را لمس کنید و آشنا باشید که چه مفاهیم بزرگ و اتفاق مهمی را می توان رقم زد و بدانید که چه بار مسئولیتی مهم تر از گام اول دارید.

وزیر کشور با اشاره به اینکه درست است گام اول انقلاب، گام مهمی بوده ولی اگر گام دوم نباشد گام اول به ثمر نمی‌نشیند، بیان داشت: شما جوانان که گام دوم را انتخاب کرده‌اید باید به اهداف آن نیز مسلط باشید و خود را برای اهداف بلند آن آماده کنید؛ گام دوم انقلاب گرچه از یک طرف از گام اول انقلاب ساده تر شده باشد اما از یک طرف پیچیده تر است و باید آگاهانه تر گام برداشت.

وحیدی با بیان به اینکه امروز شرایط کنونی جامعه پیچیدگی بیشتری نسبت به دوران قبل از انقلاب و ایام نخست انقلاب دارد، گفت: دوران دفاع مقدس دوران بسیار سخت بود ولی پیچیدگی های امروز را نداشت؛ این دوره به جهت پیچیدگی ها نیاز است به گفته رهبر معظم انقلاب، حال تبیین را بشناسیم تا بتوانیم توطئه‌های دشمن را خنثی کنیم.

وی ادامه داد: اگر گام دوم را بخوبی بشناسیم قطعا راه ساده تر می شود و اگر نشناسیم کار سخت تر خواهد شد؛ امروز جوانان گام دومی باید همه جوانب را در نظر بگیرند چراکه به واسطه فضای مجازی و فرهنگ های باطلی که به کشور سرازیر می شود، اگر آگاهانه عمل نکنید، کار مشکل می‌شود.

این مقام مسئول با اشاره به تهدیدات فضای مجازی برای فروپاشی جوانان از درون، افزود: دشمن تور انداخته و برخی را نیز صید کرده است و این شما هستید که باید با اخلاق، ایجاد کشش و با نشان دادن ظرفیت‌های بزرگ کشور با این مهم مقابله کنید.

وحیدی خاطرنشان کرد: جوانان گام دومی انقلاب مهم‌ترین اقدامشان این است که نگذارید کسانی که به هر دلیل در این فضا قرار گرفته‌اند، در این فضا بمانند که تحت این مهم هم اندیشی می‌خواهد و این مهم نیازمند جهاد تبیین است.

وی فلسفه جمهوری اسلامی را انسان سازی دانست و خاطرنشان کرد: جوانان با همت خود می‌توانند انسان‌های فرهیخته شوند؛ آینده دنیا، بشریت و جهان به نقاط احساس رسیده است و این شما هستید که باید زمانه را خوب بشناسید؛ دشمن روح و ذهن انسان‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد و نباید در این راه کم بگذارید و باید ابتدا از خودتان شروع و خودتون را تقویت کنید.

تعیین نظام مسائل شهرستان دماوند با جوانان است

در ادامه استاندار تهران گفت: موقعیت جغرافیایی شهرستان دماوند مثل سایر شهرها نیست که تصمیمات عمومی بگیریم، توزیع، پذیرش و بارگذاری جمعیت در شهرستان دماوند تعاریفی باید داشته باشد، چه میزان ظرفیت می‌توان فراهم کرد، با کدام زیرساخت‌های موجود و اینکه دماوند در آینده چه خواهد شد.

علیرضا فخاری افزود: به نظر من تعیین نظام مسائل شهرستان دماوند با شما جوانان است و اگر چه مسئولان مکلف هستند که همه موارد را ببینند ولی شناخت و برآورد اولیه آن با شما است، چراکه شما چشم‌های بیدار هستید و باید در صحنه حاضر باشید، فکر کنید، ببینید و آینده‌پژوهی کنید و آنچه مطلوب نظر است را به پیشنهاد تبدیل کنید و در شورای برنامه‌ریزی شهرستان مطرح و جزو برنامه شهرستان قرار دهید.

وی تأکید کرد: بدون تعارف متاسفانه نتوانسته‌ایم به عنوان نسل اول انقلاب کادرسازی خوبی برای انقلاب داشته باشیم، شما می‌توانید ورود کنید، پیشنهاد دهید و ساختارهایی که در قالب فعالیت‌های مردمی دارید، برای کادرسازی کمک کنید چراکه امروز چگونگی تربیت نسل امروز و آینده کشور مطرح است و اگر خطایی صورت گرفته شما جوانان مطرح کنید.

استاندار تهران ادامه داد: سهم شما جوانان برای کمک به نظام جمهوری اسلامی، مشارکت در تولید فکر، اندیشه، راهبرد و جریان‌سازی است و این برای نسل جوان است و به عنوان یک خدمتگزار و همشهری شما که برخی از این شهدا همرزمان ما بودند به آنان مدیون هستیم و باید در این مسیر گام برداریم.

بخشی از قله دماوند به شهر دماوند ملحق شود

امام جمعه دماوند نیز در این نشست، با اشاره به سخنرانی اخیر رئیس محترم جمهور در خصوص ایجاد استان جدید در تهران، گفت: شهرستان دماوند به دلیل موقعیت جغرافیایی در مرکز شرق تهران بین دو شهرستان فیروزکوه و پردیس و همچنین به دلیل نزدیکی به پایتخت و از سوی دیگر به دلیل گسترش شهرها و روستاها، شایستگی استان شدن را دارد.

حجت‌الاسلام کاظم فتاح دماوندی با بیان اینکه مردم استان از حضور به دماوند استقبال می‌کنند، ادامه داد: در صورتیکه دماوند به عنوان مرکز استان جدید معرفی شود، فراهم‌سازی امکانات می‌تواند این منطقه را به یک استان معین برای تهران تبدیل کند و درصورت هرگونه حادثه‌ای، آمادگی کمک را داریم.

وی تصریح کرد: شهرستان دماوند همچون بیان تاریخ و کتب تاریخی فرهنگ و قدمتی چند هزار ساله دارد که تقاضا داریم که بخشی از قله دماوند به شهرستان دماوند ملحق شود چنانکه در قبل از سال ۶۳ منطقه رینه جزو شهرستان دماوند بود و هنوز هم معلمان و دانش آموزان آن منطقه اسناد و مدارکشان در آموزش و پرورش دماوند است؛ اکنون قله دماوند از این شهرستان جدا شده و در استان دیگری است که می‌توان بخش‌هایی را به شهرستان اضافه کرد.

انتهای خبر/*

کد خبر 761215

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =