خدمت به مردم رویکرد دولت سیزدهم است

معاون استاندار تهران گفت: رویکرد دولت سیزدهم حضور همه جانبه برای خدمت است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «تهران نیوز»، سید عباس جوهری در آئین اختتامیه هفته فرهنگی شهرستان قدس با اشاره به رویکرد دولت آیت‌الله رئیسی در رونق‌بخشی به حوزه فرهنگ با تداوم برنامه‌های هفته فرهنگی، اظهار داشت: رویکرد دولت آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی حضور همه جانبه برای خدمت است و یکی از این عرصه‌ها فرهنگ می‌باشد که جز اولویت‌ها بوده و در تلاش برای برنامه‌ریزی برای دیده شدن ظرفیت‌های شهرستان‌ها هستیم.

وی گفت: هفته فرهنگی فرصتی برای ظرفیت‌شناسی و بهره‌گیری برای رسیدن به قله کمال و تعالی بشری است.

معاون استاندار تهران در ادامه افزود: در مورد چرایی اولویت فرهنگ در فرمایشات رهبری پاسخ مشخص است، طبق فرمایش رهبری، فرهنگ از اقتصاد و سیاست در اولویت است. فرهنگ به مثابه هوایی است که در آن نفس می‌کشیم شاید خیلی متوجه نفس کشیدن نباشیم اما با این نعمت زندگی می‌کنیم و به حیات خود ادامه می‌دهیم. شخصیت، شاکله و شأنیت انسان به فرهنگ به عنوان اکسیژن روح و جسم نیازمند است.

جوهری در ادامه عنوان کرد: شما می‌بینید در برخی روزها اعلام می‌شود هوا آلوده است و دانش‌آموزان و افراد دارای بیماری‌های قلبی و زمینه‌ای بیرون نیایند، برای فرهنگ هم در این شبیخون‌ها و تهاجم‌های فرهنگی این اتفاق می‌افتد.

وی گفت: باید از فرهنگ خوب حفاظت کنیم، روزگار دو قدرت داعیه‌دار در جهان بودن که به چهار اصل سیاست، اقتصاد، نظامی و فرهنگی مدعی بودن و اکنون با فروپاشی شوروی سابق، یک کشور داعیه‌دار مانده که معتقد است که در سه حوزه اقتصاد سیاست و نظامی مدعی است و برای رفع مشکل فرهنگ باید فرهنگ ساخته ذهن خود را به کشورهای دیگر تحمیل کند.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار تهران در ادامه بیان کرد: تئورسین‌های غربی معتقد هستند که اگر می‌خواهید قدرت ملت ایران را بشکنید باید حافظه تاریخی آن‌ را پاک کنید؛ نوجوان‌ها و جوان‌ها شما هرکدام یک تاریخچه فردی، اجتماعی دارند اگر آن‌را نشناسید و فراموش کنید و فرهنگ ۷هزار ساله خود را به فراموشی بسپارید کشوری به اسم آمریکا با تاریخچه تشکیل کوتاه برای شما فرهنگ تجویز می‌کند.

جوهری در ادامه یادآور شد: در آن روزگاری که ایران صاحب علم و تکنولوژی و هوش و تفکر بود آنها تازه به وجود آمدند شما فرزندان ایران اگر اراده کنید تاریخ‌سازی می‌کنید، اکنون در یک زمان حساس هستید به سن خود نگاه نکنید بلکه مصمم برای آینده خود تصمیم بگیرید که این تصمیم شما در آینده‌سازی و فرهنگ‌سازی بسیار تاثیرگذار است.

وی در ادامه افزود: در همین سن و سال کنونی شما نوجوانانی با درک بصیرت و شناخت موقعیت آن زمان پرچم‌دار ایثار و شهادت و شهامت شدند و اکنون شما با تحصیل و کار و فکر ایرانی می‌توانید پرچم‌دار فرهنگ ناب ایرانی باشید. از مسئولان به ویژه فرماندار شهرستان قدس و امام جمعه که به فرموده رهبری عزیز «امامان جمعه فرماندهان قرارگاه فرهنگی هستند»، می‌خواهم تا برای بیان ایده‌های نوجوانان و جوانان این شهرستان بسترسازی بکنند که فکر و اندیشه شما در فکر و اندیشه ما نیست.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار تهران در پایان خاطرنشان کرد: فرهنگ یعنی ایجاد موج اثرگذاری و فرهنگ‌سازی برای نسل آینده کشور و هفته فرهنگی بهانه‌ای برای ظرفیت‌شناسی و بهره‌گیری برای رسیدن به قله کمال بشری است. نوجوانان و جوانان جهانی فکر بکنید و منطقه‌ای عمل کنید اگر رهبری از کلمه‌ای به اسم «بسیج لندن و پاریس» نام می‌برد منظورشان همان تفکر بسیجی و تکثیر آن برای ساختن شاخص‌های انسانی به کمال رسیده برای رسیدن به قله کمال است که امروز ایران و ایرانی جهانیان را به سمت قله کمال هدایت می‌کند.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

کد خبر 761229

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =