کابوس پهپادهای حزب‌الله بر سر رژیم صهیونیستی

رسانه‌های عبری زبان بخش‌هایی از هزینه‌هایی که این پهپادها برای رژیم صهیونیستی به وجود آورده‌اند را منتشر کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «تهران نیوز»، روزنامه معاریو در گزارشی در این رابطه نوشت: هواپیماهای بدون سرنشین و شلیک موشک‌های ضدتانک از سوی حزب‌الله، تلفات گسترده‌ای برای اسرائیل در مرزهای شمالی‌اش به وجود آورده است.

به نوشته این رسانه عبری زبان، صرف ورود یک پهپاد به حریم هوایی (فلسطین اشغالی) باعث آماده‌باش در مناطق مختلف شده، آژیر خطر به صدا درآمده و بسیاری از شهرک‌نشینان در منطقه الجلیل سراسیمه به داخل پناهگاه‌ها می‌گریزند.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی هم با اشاره به حادثه به وقوع پیوسته در حیفا ابتدا به روزنامه یدیعوت آحارانوت، گفت: ارتش موفق شد یک پهپاد را که از داخل مرز لبنان آمده بود، سرنگون کند، این در حالی است که فرماندهی جبهه داخلی اسرائیل در اظهار نظری متناقض مدعی شد که هیچ عملیات رهگیری پهپاد صورت نگرفته است.

یدیعوت آحارانوت در گزارشی دیگری خبر داد: با توجه به شرایط امنیتی حاکم بر مناطق هم مرز با جنوب لبنان، تل‌آویو دستور خالی ماندن این مناطق را برای یک ماه دیگر تمدید کرده است تا ده‌ها هزار نفر از شهرک‌نشینان ساکن شمال (فلسطین اشغالی) تا شعاع پنج کیلومتری مرز اجازه بازگشت به محل سکونت‌شان را نداشته باشد.

این رسانه عبری زبان همچنین فاش کرد: نهادهای رسمی اسرائیلی حاضر به همکاری برای تخلیه ۱۰ شهرک از ۲۴ شهرک واقع در شعاع پنج کیلومتری نیستند درحالی‌که شهرک‌نشینان تخلیه شده هم نمی‌دانند چه زمانی قادر خواهند بود به شهرک‌های خود بازگردند.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

کد خبر 761278

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =