تمرکز ما بر پایان جنگ در غزه قرار دارد

نخست وزیر قطر شامگاه یکشنبه در مصاحبه با یک شبکه خبری آمریکایی گفت که تمرکز کنونی این کشور بر پایان کامل جنگ در غزه قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «تهران نیوز»، «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» نخست وزیر قطر روز یکشنبه گفت که امور تاکنون درباره توافق آتش‌بس در غزه در مسیر صحیح خود قرار داشته و به طور تنگاتنگ با دولت آمریکا در حال همکاری هستیم.

وی که با شبکه خبری آمریکایی CBS مصاحبه می‌کرد، افزود: «اگر حماس لیست گروگان‌های بیشتری را که می‌تواند آزاد کند ارائه دهد، امیدواریم که امکان تمدید آتش‌بس وجود داشته باشد».

نخست وزیر قطر بیان کرد: «تمرکز کنونی ما بر پایان جنگ بوده و همواره در کنار ملت فلسطین می‌ایستیم».

محمد بن عبدالرحمن اضافه کرد: «باید به یک راه حل سیاسی دست یافته و برای مردم فلسطین افق سیاسی برای ایجاد یک کشور، فراهم شود».

از سوی دیگر، نشریه آمریکایی وال‌استریت ژورنال روز یکشنبه به نقل از منابع مطلع خبر داد که مذاکره کنندگان امیدوار هستند که آتش‌بس میان جنبش حماس و رژیم صهیونستی تا چهار روز دیگر تمدید شود.

وال‌استریت ژورنال در گزارش خود افزود: در صورت تحقق تمدید آتش‌بس، امکان آزادی ۴۰ تا ۵۰ اسیر بیشتر در غزه فراهم خواهد شد.

از سوی دیگر، ساعتی پیش شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی خبر داد که شورای جنگ رژیم صهیونیستی امشب نشستی را برگزار می‌کند تا امکان تمدید آتش‌بس در غزه را بررسی کند.

آتش‌بس انسانی در نوار غزه از ساعت ۷ صبح روز جمعه به وقت محلی (سوم آذر) وارد فاز اجرایی شده است. این آتش‌بس به مدت چهار روز ادامه خواهد داشت.

این آتش‌بس به منظور ارسال کمک‌های امدادی به نوار غزه و مبادله اسرا اجرا شده است. تاکنون دو مرحله از تبادل اسرا با کمک نیروهای صلیب سرخ اجرا شده است.

منبع: فارس

انتهای خبر/

کد خبر 761305

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =