بسیج متعلق به مردم و برخاسته از آن‌ها است

مسئول بسیج رسانه سپاه سیدالشهداء(ع) استان تهران گفت: بسیج یادگاری‌های بسیاری را به جای گذاشته، چرا که بسیج متعلق به مردم بوده و برخاسته از آن‌ها است.

مصطفی قاضی‌زاده مسئول بسیج رسانه سپاه حضرت سیدالشهداء(ع) استان تهران در گفتگو با خبرنگار سرویس فرهنگی پایگاه خبری «تهران نیوز»، اظهار کرد: پرداختن به موضوع بسیج و مواردی از این دست، همچنین مشاهده آثار و خدمات زیادی که بسیج دارد، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی تأکید کرد: زحمات، خدمات و نقش خاصی که بسیج در بین مردم دارد بر هیچ کس پوشیده نیست و چون بسیج دارای پشتوانه مردمی و زمینه کاری عمومی است سایر کشورها با علاقه بیشتری طرز تفکر بسیج را پذیرا هستند و در واقع این نگاه به خاطر حضور بسیج در متن مردم است.

مسئول بسیج رسانه سپاه حضرت سیدالشهداء (ع) استان تهران بیان داشت: تجربیات و بررسی تاریخچه ملل مختلف نشان می‌دهد هر حکومتی فقط با پشتوانه و پشتیبانی مردمی توانسته دوام و بقا بیابد و در حرکت بعدی حکومتی می‌تواند اندیشه‌های خود را به سایر ملل صادر کند که به واسطه این پشتوانه قوی مردمی بتواند با سایر کشورها ارتباط فرهنگی بگیرد و این رابطه توسط بسیج رخ می‌دهد.

قاضی‌زاده خاطرنشان کرد: حضرت امام(ره) نیز در یک پیش‌بینی تاریخی فرمود ما انقلابمان را در جنگ به جهان صادر کردیم که منظور از این جمله، صدور انقلاب و حرکت و نقش بسیجیان بود که توسط آزادی‌خواهان جهان الگوبرداری شد.

وی افزود: با توجه به حضور پررنگ بسیجیان در ایام دفاع مقدس، مسئولان همان روش را در پیش گرفته و با همکاری دو طرفه در حوادث و بلایای طبیعی از وجود و اتحاد و انسجام بسیجیان بیشترین بهره را برده و این عزیزان که همواره به‌دنبال خدمت‌رسانی به مردم هستند، از این فرصت بهترین استفاده را کرده و صفحات تاریخ را به حضور خویش مزین کرده‌اند.

مسئول بسیج رسانه سپاه حضرت سیدالشهداء (ع) استان تهران مطرح نمود: همچنین یادگاری‌های بسیاری را برای آیندگان بجای گذاشتند چرا که این سازمان منسجم متعلق به مردم بوده و برخواسته از آن‌ها است.

قاضی‌زاده اضافه کرد: نقش بسیج مانند تمام فعالیت‌ها و حرکت‌های مقتدرانه که مایه خیر و برکت است، در جنگ ترکیبی اخیر بسیار دقیق ظاهر شد چرا که علاوه‌بر نقش نظامی، بسیج دارای ماهیت غیرنظامی نیز هست و حضور در جلسات با هدف روشنگری و جهاد تبیین ناظر بر بعد غیرنظامی بسیج است.

انتهای خبر/*

کد خبر 761308

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =