نوسازی بیش از ۴۳ هزار واحد مسکونی بافت‌ فرسوده تهران

مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران از نوسازی ۴۳ هزار و ۵۸۰ واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده طی چهار سال اخیر در این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «تهران نیوز» و به نقل از اداره کل راه و شهرسازی استان تهران، حسین جنتی روز دوشنبه در این باره اظهار کرد: از ابتدای سال ۱۳۹۹ تاکنون ۴۳ هزار و ۵۸۰ واحد مسکونی پروانه برای بازآفرینی و نوسازی بافت‌های فرسوده استان تهران دریافت کرده‌اند.

وی بیان داشت: رشد صدور پروانه در بافت‌های فرسوده نشان از عزم مردم برای افزایش کیفیت زندگی، حضور موثر تسهیلگران و توسعه‌گران و اعمال تخفیفات خوب توسط شهرداری تهران و همچنین شهرداری‌های شهرهای استان در محلات مصوب بافت‌های فرسوده دارد.

این مسئول خاطرنشان کرد: امیدواریم سیر این اتفاق همچنان صعودی باشد، این در حالی است که در سال ۱۳۹۹ تنها ۷۸۲ واحد در استان تهران موفق به اخذ پروانه نوسازی شده بودند ولی تنها در هشت ماهه ابتدای سال جاری این آمار به ۱۳ هزار و ۷۱۱ واحد رسیده است.

جنتی تسهیلات پنج مییلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی نوسازی بافت‌های فرسوده در تهران را محرک خوبی در بازآفرینی برشمرد و از ساکنان بافت‌های محلات فرسوده مصوب خواست هرچه سریعتر اقدام کنند.

انتهای خبر/

کد خبر 761337

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =