تأمین بازار محصولات بهداشتی و عطریات در استان تهران

استان تهران دارای تولیدکنندگان بسیار خوبی در زمینه محصولات بهداشتی است که بازار را تأمین می‌کنند و مجوز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان غذا و دارو را هم دارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «تهران‌نیوز»، انتخابات اتحادیه بهداشتی و عطریات استان تهران دو روز گذشته برگزار شد و در نهایت علیرضا مهران‌پور که زمانی به‌عنوان رئیس اتحادیه خرازی‌فروشان فعالیت می‌کرد، این بار به‌عنوان رئیس اتحادیه اتحادیه بهداشتی و عطریات استان تهران انتخاب شد.

رسته بهداشتی و عطریات استان تهران که زیرمجموعه اتحادیه خرازی بود، تبدیل به اتحادیه مستقل شد، این اتحادیه دارای بیش از چهار هزار و ۵۰۰ صنف در سطح استان و شهرستان‌های تهران دارد که بیشترین فعالیت این اصناف فروش لوازم بهداشتی و عطریات است و مقرر شده در آینده نزدیک اتحادیه بهداشتی و عطریات استان تهران به بحث تولید هم وارد شود.

یکی از اهداف اصلی اتحادیه بهداشتی و عطریات استان تهران آن است که به حوزه فناوری وارد شود و در این راستا مسئولان این اتحادیه با برخی شرکت‌های فنّاور و نوآور وارد مذاکره شده‌اند تا لوازم بهداشتی و عطریات را به زیرمجموعه شرکت‌های دانش‌بنیان ببرند و بدون هیچ مواد نگهدارنده‌ای این محصولات را تولید کنند.

البته شرکت‌های دانش‌بنیان و هسته‌های فنّاوری هم هستند که در زمینه تولید لوازم بهداشتی و عطریات فعالیت می‌کنند که تعدادشان شاید به تعداد انگشتان دو دست هم نرسد، اما اتحادیه بهداشتی و عطریات استان تهران پا را فراتر گذاشته و در آینده نزدیک با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان خواهد توانست هم به تولید ملی کمک کند و هم کشور از واردات برخی محصولات بهداشتی تقلبی بی‌نیاز شود.

اتحادیه بهداشتی و عطریات استان تهران در ماه‌های آینده با توجه به محصولات ایرانی باکیفیت درصد است در زمینه صادرات هم دستی بر آتش داشته باشد و فعلاً کشورهای منطقه و برخی کشورهای اقیانوسیه هدف صادرات لوازم بهداشتی و عطریات ایران هستند، اما انتقادی که به نهادهای مرتبط می‌شود، واردات بی‌رویه محصولات بهداشتی و عطریات تقلبی است که باید جلوی این رویه منفی گرفته شود.

خبرنگار پایگاه خبری تهران‌نیوز به بهانه تشکیل اتحادیه بهداشتی و عطریات استان تهران، برنامه‌ها، اهداف و چشم‌انداز این اتحادیه را با علیرضا مهران‌پور رئیس این اتحادیه بررسی کرده است.

فعالیت ۴۵۰۰ عضو در صنف بهداشتی و عطریات استان تهران

مهران‌پور با بیان اینکه انتخابات اتحادیه بهداشتی و عطریات استان تهران دو روز گذشته برگزار شد، اظهار کرد: برای نخستین‌بار رسته بهداشتی و عطریات استان تهران که زیرمجموعه اتحادیه خرازی‌فروشان فعالیت می‌کرد با تصویب اعضای اتحادیه خرازی‌فروشان و نماینده اتاق اصناف استان تهران تبدیل به اتحادیه مستقل شد.

وی اضافه کرد: اتحادیه بهداشتی و عطریات استان تهران به‌تازگی تشکیل شده، البته دارای اعضا بوده و در سطح استان و شهرستان‌های تهران صنف لوازم بهداشتی و عطریات به فعالیت می‌پردازند و بخش عمده‌ای از اشتغال جوانان برعهده این اتحادیه بوده است.

رئیس اتحادیه بهداشتی و عطریات استان تهران درباره اهداف تشکیل این اتحادیه عنوان کرد: بزرگ‌ترین هدف از راه‌اندازی این اتحادیه افزایش اعتبار صنفی و احقاق حقوق اعضای صنف بوده، از سویی درصدد هستیم با شرکت‌های دانش‌بنیان و هسته‌های فناور تعامل لازم را برای تولید صددرصد ایرانی لوازم بهداشتی و عطریات داشته باشیم.

مهران‌پور در پاسخ به این سوال که اتحادیه بهداشتی و عطریات استان تهران دارای چند عضو است؟ تشریح کرد: این اتحادیه دارای بیش از ۳ هزار عضو در استان و شهرستان‌های تهران است که البته در واقعیت تعداد اعضا به ۴ هزار و ۵۰۰ نفر می‌رسد.

وی با بیان اینکه اتحادیه بهداشتی و عطریات استان تهران در زمینه تولید و فروش فعالیت دارد، ادامه داد: قطعاً تعداد تولیدکنندگان لوازم بهداشتی و عطریات بیشتر خواهد شد، چراکه رسته بهداشتی و عطریات تبدیل به اتحادیه شده و قصد داریم با تولید باکیفیت لوازم بهداشتی کشور را از واردات محصولات مشابه خارجی بی‌نیاز کنیم.

رئیس اتحادیه بهداشتی و عطریات استان تهران افزود: برنامه‌های زیادی برای این اتحادیه داشته و قصد داریم در زمینه صادرات اقدامات لازم را انجام دهیم، چراکه در این زمینه قابلیت‌های لازم را داریم و اعضای صنف ما با ظرفیت‌های فراوان می‌توانند هم جلوی واردات محصولات بهداشتی تقلبی را بگیرند و هم از خروج دلار و ارز جلوگیری کنند، از سوی دیگر موجب ورود ارز و دلار به کشور شوند.

مهران‌پور در ادامه توضیح داد: مهم‌ترین کارویژه اتحادیه بهداشتی و عطریات استان تهران آن است که محصولات بهداشتی را به‌طور مستقیم به مردم می‌فروشد، بدون آنکه واسطه‌ای در کار باشد و اصناف مورد تأیید ما در این راستا محصولات ایرانی و باکیفیت را به فروش می‌رسانند تا از ورود محصولات تقلبی جلوگیری شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه فناوری مهم‌ترین بخش اقتصاد یک کشور محسوب می‌شود و حتماً با شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان تعامل خواهیم داشت، متذکر شد: قطعاً فناوری کمک زیادی به اعضای صنف ما خواهد کرد و کیفیت محصولات بهداشتی و عطریات را بالا خواهد برد.

کمک اتحادیه بهداشتی و عطریات استان تهران به تولید ملی

رئیس اتحادیه بهداشتی و عطریات استان تهران مطرح کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان و هسته‌های فنّاوری هستند که در زمینه تولید لوازم بهداشتی و عطریات فعالیت می‌کنند که تعدادشان شاید به تعداد انگشتان دو دست هم نرسد، اما این اتحادیه پا را فراتر گذاشته و در آینده نزدیک با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان خواهد توانست هم به تولید ملی کمک کند و هم کشور از واردات برخی محصولات بهداشتی تقلبی بی‌نیاز شود.

مهران‌پور یادآور شد: در صورتی که قانون نظام صنفی اجازه دهد و به ارتقای اعضای اتحادیه بهداشتی و عطریات استان تهران کمک کند می‌توانیم با شرکت‌های فناور و نوآور تعامل بیشتری داشته باشیم.

وی همچنین با اشاره به فروش محصولات بهداشتی و عطریات تقلبی توسط افراد سودجو به مردم هم گفت: محصولات فیک و تقلبی زیادی از طریق اینترنتی به مردم فروخته می‌شود که مورد تأیید اتحادیه بهداشتی و عطریات استان تهران نیست، چراکه به سلامت جامعه آسیب زیادی وارد می‌کند و برای مقابله با فروش این محصولات برنامه‌های ویژه‌ای داریم که در آینده اخبار خوبی در این زمینه خواهید شنید.

رئیس اتحادیه بهداشتی و عطریات استان تهران درباره مواد اولیه توزیع شده برای تولید محصولات بهداشتی و عطریات مطرح کرد: این در حوزه تخصصی سازمان غذا و داروست و باید در این زمینه با مسئولان این سازمان صحبت کنید، اما تا جایی که اطلاع دارم مواد اولیه تولید شده در ایران از همه نظر باکیفیت است و باید از واردات مواد اولیه تقلبی جلوگیری کرد.

مهران‌پور در ادامه توضیح داد: اعضای صنف اتحادیه بهداشتی و عطریات استان تهران که در حال تولید محصولات بهداشتی و عطریات و حتی برقی هستند مجوز لازم را از ما دریافت می‌کنند و نظارت لازم را روی این اصناف انجام می‌دهیم، در استان تهران تولیدکنندگان بسیار خوبی در زمینه تولید محصولات بهداشتی داریم که بازار را تأمین می‌کنند و مجوز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان غذا و دارو را هم دارند.

وی بیان کرد: باید از تولیدکنندگان محصولات بهداشتی و عطریات در داخل حمایت کرد، برخی تولیدکنندگان برندهای مطرح محصولات بهداشتی را تولید می‌کنند که تخصصی است، امیدواریم دولت جلوی واردات بی‌رویه محصولات بهداشتی و عطریات را بگیرد تا تولیدکنندگان داخلی محصولات تمام ایرانی تولید کنند.

رئیس اتحادیه بهداشتی و عطریات استان تهران در بخش دیگری از سخنان خود درباره اینکه برای ساماندهی صنف فاقد پروانه کسب چه تدابیری اندیشیده‌اید؟ تبیین کرد: بله، تعدادی از اعضای صنف فاقد پروانه کسب هستند که به‌دلیل مشکلات متعدد هنوز موفق به دریافت پروانه کسب نشده‌اند و در حال برنامه‌ریزی هستیم تا این صنوف هم جواز بگیرند.

انتهای خبر/*

کد خبر 761346

برچسب‌ها

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =