کلاهبرداری با نام «۳۲ گیگ اینترنت رایگان در شاد»

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا در خصوص ترفند تازه مجرمان سایبری مبنی بر دریافت اینترنت ۳۲ گیگ رایگان آموزش و پرورش به دانش‌آموزان هشدار داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «تهران نیوز»، علی‌محمد رجبی رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا فراجا امروز دوشنبه ۶ آذر ماه در خصوص کلاهبرداری با ترفند دریافت اینترنت رایگان به دانش‌آموزان هشدار داد.

وی تصریح کرد: اخیراً پیامی مبنی بر «دریافت ۳۲ گیگ اینترنت رایگان در اپلیکیشن شاد از سوی آموزش و پرورش» در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود که جعلی بوده و ترفند کلاهبرداران برای دسترسی به حساب بانکی شهروندان است.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا فراجا با بیان اینکه افراد نباید به پیامک‌های ارسال شده با سرشماره شخصی توجه کرده و بر روی لینک‌های ارسالی کلیک کنند، خاطرنشان کرد: بارها به شهروندان در خصوص کلاهبرداری با ارسال پیامک‌های ناشناس در قالب سامانه ثنا، سامانه سهام عدالت، ابلاغ اوراق قضائی و اینترنت رایگان هشدار داده و گفته‌ایم که مجرمان سایبری با مهندسی اجتماعی و بررسی شرایط روز پلتفرم‌های مجرمانه طراحی کرده و با ارسال رندومی به افراد در صدد دسترسی به حساب کاربری و اطلاعات بانکی آن‌ها هستند تا در ادامه بتوانند کلاهبرداری کنند.

رجبی از هموطنان درخواست کرد که در صورت مواجهه با چنین مواردی با پلیس فتا به شما ۰۹۶۳۸۰ تماس حاصل کنند.

منبع: فارس

انتهای خبر/

کد خبر 761353

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =