حمله به ساختار امپراتوری دروغ با راهبرد رسانه‌ای

معاونت علمی‌، پژوهشی و فناوری بسیج استان تهران گفت: باید سازوکاری برای حمله به ساختار امپراتوری دروغ طراحی کنیم.

اسماعیل حشمتی در گفتگو با خبرنگار سرویس سیاسی پایگاه خبری تحلیلی «تهران نیوز»، در بررسی روند شکست امپراتوری دروغ اظهار کرد: جریان دروغ محکوم به شکست است.

وی بیان کرد: امپراتوری دروغ به معنی مطلق شکست نخورده، اما با روندی که در پیش گرفته قطعاً محکوم به شکست است. او همچنان در تلاش بوده تا به‌ وسیله رسانه و ابزارهای دیگر مدیریت، بر اساس منافع خود، کار را جلو ببرد.

معاون علمی‌، پژوهشی و فناوری بسیج استان تهران با اشاره به راهکارهای مقابله با امپراتوری دروغ، بیان کرد: برای این مهم اول شناخت ماهیت جریان حق و باطل و دوم شناخت ابزارهای تولید دروغ لازم است، سواد رسانه یک شاخص بسیار مناسب برای شناخت ابزارهای جریان‌های دروغ می‌باشد.

حشمتی عنوان کرد: دو عامل کلیدی درونی باعث شکست امپراتوری دروغ می‌شود، اول، فطرت انسان‌هاست که به دنبال حق هستند و دوم، سنت‌های الهی که خداوند وعده داده جریان حق، همیشه پیروز خواهد شد.

وی جریان حق را منطبق با فطرت انسان‌ها و مورد پذیرش دانست و تصریح کرد: جریان باطل برای جلوگیری از انتشار صدای جریان حق، واقعیت را تحریف می‌کند تا حقیقت به گوش عموم مردم نرسد.

معاون علمی‌، پژوهشی و فناوری بسیج استان تهران با اشاره به محرز بودن ارتباط بین جریان رسانه‌ای دروغ و جنگ غزه، افزود: زمانی که منافع حیاتی رژیم منحوس صهیونیستی مورد تهدید قرار می‌گیرد، منابع مالی شبکه‌هایی مانند من‌وتو باید صرف جنگ شود.

حشمتی همراهی نکردن مردم با دشمن در سالگرد اغتشاشات را نشان‌دهنده عمق آگاهی و بصیرت مردم ایران اسلامی دانست و تأکید کرد: امپراتوری دروغ یعنی مسدود کردن جریان حق، امروز هم در رأس جریان باطل به فرمانده امام راحل آمریکا شیطان بزرگ است.

وی در ادامه افزود: وقتی به تاریخ مراجعه می‌کنیم، شایعات معاویه بر علیه امیرالمؤمنین را می‌بینیم، دروغ‌پراکنی‌ها تا به امروز ادامه داشته، اما در طول تاریخ شکل آن متفاوت شده و هر چه می‌گذرد پیچیده‌تر می‌شود، ما امروز در این حوزه با خلق واقعیت مواجه هستیم.

معاون علمی‌، پژوهشی و فناوری بسیج استان تهران درباره ابزارهای خلق واقعیت توسط جریان دروغ، مطرح کرد: زمانی روزنامه و رسانه‌های مکتوب فعال بوده و امروز ماهواره و فضای مجازی، در آینده هم از دیپ‌فیک‌ها استفاده خواهد شد، کماکان نمونه‌های آن را در کشور انگلیس و دیگر کشورها می‌بینیم.

حشمتی درباره راهکار مبارزه با امپراتوری دروغ، گفت: در حوزه رسانه‌ای باید ابتکار عمل را به دست بگیریم، به عبارتی ما باید سازوکاری برای حمله به ساختار امپراتوری دروغ طراحی و برای دنیا آگاه‌سازی کنیم.

وی ادامه داد: یک نظام رسانه‌ای در کلان کشور باید طراحی و دائماً حرکات دشمن را رصد کند و سیگنال‌های فضای رسانه‌ای نشان می‌دهد که دشمن به چه سمتی حرکت می‌کند و ما باید برای آن، برنامه طراحی کنیم.

معاون علمی‌، پژوهشی و فناوری بسیج استان تهران با تأکید بر اهمیت نظام رصدگری، خاطرنشان کرد: ما با رصد در حوزه رسانه می‌توانیم پیش‌بینی کنیم در ماه‎‌های آینده چه اتفاقی رخ خواهد داد و دنیای آینده پس از این شبکه‌های اجتماعی چه دنیا و چه ابزار جدیدی است.

انتهای خبر/

کد خبر 761372

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =