داوطلبان به مردم وعده‌های توخالی ندهند

رئیس دادگستری فیروزکوه گفت: به همه کاندیداها و داوطلبان توصیه می‌کنم وعده‌های توخالی به مردم ندهند، آنچه مردم را ناراحت خواهد کرد همین وعده‌های توخالی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «تهران نیوز»، اسماعیل درزی شامگاه امشب در دومین جلسه ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی فیروزکوه، در خصوص ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی، اظهار کرد: انتظار می‌رود داوطلبلن پیش از انتخابات، از مسائل غیرقانونی پرهیز کرده و تبلیغات زودهنگام نداشته باشند.

وی بیان کرد: جلساتی که گاها‍ً در شهرستان مشاهده می‌شود، حاکی از این است که برخی داوطلبان بدون توجه به قوانین، اقداماتی انجام می‌دهند که هم تخلف و هم جرم است، از این‌رو انتظار می‌رود داوطلبین تمام مسائل قانونی را رعایت کنند تا انتخاباتی پرشور در شهرستان را شاهد باشیم‌.

رئیس دادگستری شهرستان فیروزکوه افزود: قانون انتخابات به روز و به داوطلبان و مسئولان ارائه شده و نسخه‌ای در این خصوص تهیه شده که دهیاری‌ها و شوراها ارسال خواهد شد، مسئولان و مدیران باید در چارچوب این قوانین حرکت کنند.

درزی تاکید کرد: مدیران و مسئولان، نباید حمایتی از داوطلب یا کاندیدائی داشته باشند و اگر متوجه شویم که مدیری له یا علیه کاندیدائی اقدام کرده است، با او برخورد قانونی خواهد شد، همچنین اموال و امکانات دولتی نباید برای کاندیدائی هزینه یا مصرف شود.

وی اضافه کرد: اعضای شورا یا دهیاری امکانات و اموال دولتی را نباید در اختیار کاندیداها قرار دهند و همه باید بر اساس قانون عمل نمایند.

رئیس دادگستری شهرستان فیروزکوه به همه کاندیداها و داوطلبین توصیه کرد که وعده‌های توخالی به مردم ندهند، آنچه مردم را ناراحت خواهد کرد همین وعده‌های توخالی است، انتظار می‌رود عملی که در توان آن ها نیست، وعده اجرای آن را به مردم ندهند.

درزی بیان کرد: اگر مردم تخلفاتی را در این حوزه مشاهده کردند به ستاد پیشگیری از تخلفات انتخاباتی مستقر در دادگستری اطلاع دهند که مورد رصد و پایش قرار خواهد گرفت، اگر کاندیداها و داوطلبین به تذکرات توجهی نکنند، پرونده قضایی تشکیل و با این افراد برخورد قانونی خواهد شد.

وی اظهار کرد: این تخلفات هم در ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی و هم در هیأت نظارت بررسی خواهد شد و امکان ردصلاحیت کاندیداها در صورت بروز تخلف وجود دارد، همچنین این جلسات در ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی تا زمان برگزاری انتخابات به صورت هفتگی و مستمر انجام خواهد شد.

انتهای خبر/*

کد خبر 761378

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =