قدردانی از زحمات پدر و مادر

شهید مرادی در وصیت‌نامه خود خطاب به والدین خود آورده است: «از شما تشکر می‌کنم، چون مرا به این مقام رساندید و من به هدف خودم رسیدم و این هدف را، هدف با افتخاری می‌دانم.»

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «تهران نیوز»، شهید «احدالله مرادی» سال ۱۳۴۸ در روستای باریک آب زنجان متولد شد. وی با آغاز جنگ تحمیلی عازم جبهه حق علیه باطل شد و سرانجام چهارم خرداد ۱۳۶۷ در ماووت عراق به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

متن وصیت‌نامه‌ای را که از این شهید والامقام به یادگار مانده است، در ادامه می‌خوانید:

«بسم الله الرحمن الرحیم

با درود و سلام فراوان به پیشگاه مقدس تنها منجی عالم بشریت، امام زمان (عج) و نایب بر حقش امام خمینی رهبر مستضعفان و با درود و سلام بی‌کران بر ارواح طیبه شهدای اسلام و مسلمین که در راه دفاع از انقلاب اسلامی ایران به عزت ابدی رسیده‌اند و شربت شیرین شهادت را نوشیده‌اند. سلام و درود ما بر آن‌ها.

پدرجان و مادرجان، از شما حلالیت می‌طلبم که شما پدرم و مادرم در بزرگ کردن من مخصوصاً مادرم در بزرگ کردن بنده حقیر خیلی خیلی زحمت کشیده است. شب‌ها بی‌خواب مانده است و با زحمات فراوان و رنج و مشقت زیادی روبرو شده است و مرا بزرگ به بار آورده است و به اسلام تحویل داده‌اید. از شما تشکر می‌کنم چون شما مرا به این مقام رساندی و من به هدف خودم رسیدم و این هدف را، هدف با افتخاری می‌دانم و هم نصیب من شد خدا را شکر می‌کنم و امیدوارم که حقتان را به بنده حقیر حلال کنید و مرا ببخشید.

من که نتوانستم جبران زحمات شما باشم چون که بتوانم از آتش سنگین دشمن متجاوز برآیم.

به دلیل حضور در جبهه نتوانستم لطف شما را جبران کنم. و از یکایک برادرانم، آقای ذبیح‌الله مرادی، خلیل‌الله مرادی، ابراهیم مرادی و دیگر برادرانم آقای قربانعلی شهریاری و محمدعلی کردلو حق حلالیت می‌طلبم و امیدوارم که حقشان را به من حلال کنند.

از خواهرانم یک به یک حلالیت می‌طلبم و امیدوارم که ایشان نیز حقشان را حلال کنند و دیگر وصیتم این است که از تمام اهل خانواده از کوچک و بزرگ باریک آب (نام روستا)، پدرجان به عوض من حلالیت بطلبید.

وصیت دیگرم این است که پدرجان نگذار مادرم و برادرانم و خواهرانم به روی مزار من گریه و زاری کنند و سر و صدا راه بیاندازند و وصیت می‌کنم که عکس مرا به روی مزارم بگذارید.

خداحافظ، خداحافظ

امیدوارم که در امان و آسایش خداوند قرار بگیرید.

وصیت‌نامه اینجانب برادر رزمنده دلیر اسلام احدالله مرادی»

انتهای خبر/

کد خبر 761385

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =