فرهنگ عاشورا و بسیج در هم تنیده و ماندگارند

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: بسیج از جنس فرهنگ عاشورا و در استمرار این جریان بوده و این عامل موجب ناتوانی دشمنان در حذف فرهنگ بسیجی شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «تهران نیوز»، سید محمدتقی شاهچراغی امشب در ویژه برنامه گرامیداشت هفته بسیج که در مجموعه فرهنگی-هنری ایوان ری برگزار شد، اظهار کرد: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی و با توجه به نقش فرهنگ و روحیه بسیجی در عبور از مشکلات و تنگناها، دشمنان انقلاب و نظام جمهوری اسلامی به دنبال آن هستند که این هویت، تفکر و فرهنگ را از ملت ایران جدا کنند، اما نمی‌توانند.
وی بسیج را از جنس فرهنگ عاشورا و در استمرار این جریان دانست که با فرهنگ عاشورایی عجین شده است، تأکید کرد: این عامل موجب ناتوانی دشمنان در حذف فرهنگ بسیجی شده است.
معاون سیاسی وزیر کشور خاطرنشان کرد: اینگونه است که فرهنگ عاشورا و فرهنگ و تفکر بسیج تا همیشه ماندگارند و از بین رفتنی نیستند.
شاهچراغی تصریح کرد: فرهنگ بسیج را می‌توان در وجود آن شهید امنیت به عینه دید که در کوچه پس کوچه‌ها در عین مظلومیت شکنجه شده و به شهادت رسید.
وی با اشاره به اینکه فرهنگ و هویت بسیج برخاسته و صادر شده از انقلاب اسلامی، در همه جای دنیا ریشه دوانده است، افزود: ملت ایران با وجود انواع توطئه‌هایی مانند جنگ تحمیلی و تقدیم بیش از ۱۷ هزار شهید ترور، در سایه این فرهنگ متعالی همواره بر دشمنان فائق آمده و آنان را شکست داده است.
معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به شهادت ۳۶ هزار دانش‌آموز در دوران دفاع مقدس، عنوان کرد: نوجوانان دانش‌آموز بسیجی با بصیرت و شجاعت در جبهه‌های جنگ حضور یافته و جانانه جنگیدند.
شاهچراغی ادامه داد: مادران شهدا فرزندانشان را راهی جبهه‌ها کرده و پس از شهادت نیز، فرزند شهیدشان را با دستان خود به خاک می‌سپردند.
انتهای خبر/

کد خبر 761386

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =