مشکل تأمین آب و برق شهرک شمس‌آباد حل می‌شود

فرماندار شهرستان ری گفت: با تخصیص و انتقال پساب برای حل مشکل آب صنعتی و احداث ایستگاه پست برق ۱۰ مگاواتی، مشکل تأمین آب و برق شهرک صنعتی شمس‌آباد حل می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «تهران نیوز»، مهدی باب‌الحوائجی ظهر امروز در حاشیه بازدید از واحدهای تولیدی شهرک صنعتی شمس‌آباد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بازدید امروز در راستای کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و با هدف بازدید و احصاء مشکلات و مطالبات واحدهای صنعتی انجام شد.

وی تامین سرمایه در گردش، مسائل بیمه‌ای و مالیاتی را از موضوعات عمومیت‌دار بین واحدهای تولیدی و صنعتی دانست و اظهار کرد: برخی از مشکلات در حوزه‌های استانی و شهرستانی قابل پیگیری و حل و فصل بوده، اما رفع برخی دیگر از آنها نیازمند تصمیمات ملی است.

فرماندار شهرستان ری خاطرنشان کرد: موضوعات مرتبط تامین سرمایه در گردش و حمایت‌های بانکی واحدها با استفاده از ظرفیت‌های استانداری تهران و در کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان پیگیری خواهد شد.

باب‌الحوائجی تصریح کرد: همچنین با توجه به مشکلاتی که در زمینه تامین برق واحدهای تولیدی فعال در شهرک صنعتی شمس‌آباد وجود دارد، احداث ایستگاه پست برق ۱۰ مگاواتی در دستور کار شرکت توزیع برق قرار دارد.
وی ادامه داد: به منظور رفع مشکل آب شهرک نیز تخصیص ویژه‌ای از یکی از پساب‌های اطراف تهران در حال نهایی شدن است تا با انتقال به شهرک، مشکل آب صنعتی این منطقه صنعتی نیز رفع شود.

فرماندار شهرستان ری در بخش دیگری از سخنان خود به ظرفیت‌های موجود در شهرک‌های صنعتی شمس‌آباد اشاره و اظهار کرد: یکی از واحدهای دانش‌بنیان فعال در تولید پلیمر به منظور کاهش آلودگی‌های زیست محیطی، در حال تولید محصولی است که قابلیت تجزیه و بازگشت به چرخه طبیعت را دارد.

باب‌الحوائجی به فعالیت واحدهای تولیدی مبتنی بر تولید محصول با استفاده از روش‌های دانش‌بنیان اشاره و عنوان کرد: صنعتگران با تکیه بر تکنولوژی جدید، عبور از تحریم‌ها و بومی‌سازی تولید، به خودکفایی افزایش تولید رسیده‌اند.

وی افزود: تحریم‌ها نه تنها نتوانسته تولید را از کشور بگیرد، بلکه موجب رشد دانش نوین بومی ایرانی شده است که با افزایش آموزش‌ها، نگاه به درون و توانمندی‌های داخلی، ارتقاء سطح کیفی تولیدات را رقم زده است.

انتهای خبر/

کد خبر 761406

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =